Ministerka Saková oznámi meno nástupcu Gašpara, na post policajného prezidenta je viac kandidátov

376131_denisa sakova 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Na post dočasného policajného prezidenta je viac kandidátov, ministerka vnútra Denisa Saková chce svoje rozhodnutie o výbere jedného z nich oznámiť začiatkom budúceho týždňa. Povedala to novinárom po zasadnutí vlády.

Kandidátom má byť aj Slobodník

Podľa medializovaných informácií by v trojici kandidátov mal byť aj bývalý krajský policajný riaditeľ v Banskej Bystrici a terajší policajný pridelenec v Chorvátsku Marián Slobodník. To Saková v stredu nepotvrdila ani nevyvrátila.

Odporúčame:
Mihálik z NAKA vraj bol na fotke s človekom s údajnými väzbami na podsvetie, Saková sa ho zastala

„Aj keď sa ma dnes už pýtali, či nezavážia nejaké články o osobe pána Slobodníka pokiaľ ide o jeho nomináciu. Tak na to môžem povedať toľko, že tie články boli publikované v roku 2011 a 2012, prišlo tam k nejakému vysvetleniu všetkých tých okolností,“ povedala v súvislosti s článkami, ktoré rozoberali napríklad to, že po odchode z polície sa Slobodník zamestnal vo firme, ktorá v období jeho šéfovania na krajskom riaditeľstve v Banskej Bystrici dostávala zákazky.

Odchod Ábela do civilu

Podľa ministerky však prezident vymenoval v roku 2016 Slobodníka za generála. „Tak zrejme neboli nejaké pochybnosti o nejakých jeho škrupulách alebo zlyhaniach,“ skonštatovala.

V súvislosti s medializovaným odchodom viceprezidenta Policajného zboru Ľubomíra Ábela do civilu podľa Sakovej treba povedať, že viacerí vrcholoví funkcionári polície sú po viacerých rokoch zastávania funkcie „trošku frustrovaní“.

Napriek dobrým výsledkom v objasnenosti trestnej činnosti alebo znižujúcom sa počte dopravných nehôd a úmrtí na cestách podľa nej totiž polícia v posledných mesiacoch čelí aj trochu neoprávnenej kritike.

Viac k témam: Denisa Saková, Ľubomír Ábel, ministerstvo vnútra SR, Polícia SR, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Saková oznámi meno nástupcu Gašpara, na post policajného prezidenta je viac kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018