Ministerka Matečná podľa strán SaS, OĽaNO a Sme rodina zlyhala vo funkcii a žiadajú jej demisiu

366964_0 01 676x465.jpg

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Opozícia začala zbierať podpisy na odvolanie ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej z jej funkcie.

Dôvodmi na demisiu ministerky majú byť problémy s agrodotáciami, ignorovanie požiadaviek farmárov a osobné zlyhávanie ministerky Matečnej v súčasnej funkcii alebo pri jej predchádzajúcom pôsobení na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF).

Informovali o tom v piatok na tlačovom brífingu spoločne predseda SaS Richard Sulík, predseda Sme rodina Boris Kollár a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Množstvo káuz v agrosektore

„Za posledné obdobie vyplávalo obrovské množstvo špiny na povrch v agrosektore a za mnohými týmito kauzami je Gabriela Matečná. Či už z jej pôsobenia na Slovenskom pozemkovom fonde, alebo dnes ako ministerka pôdohospodárstva. Ministerka na zlú situáciu, ktorá sa tu v pôdohospodárstve deje, vôbec nereaguje. Gabriela Matečná nemá čo robiť vo svojej funkcii a jej zlyhania vo funkcii sú mnohonásobné,“ povedal v piatok Richard Sulík.

Odporúčame:
Video: Remišová upozorňuje na podozrivé agrodotácie, ktoré schválili firmám s nízkymi tržbami

Na mimoriadnej schôdzi, ktorá bude zvolaná po zozbieraní podpisov, chce opozícia dosiahnuť odstúpenie, odvolanie alebo vyslovenie nedôvery ministerke Matečnej.

„Drobní farmári dnes zažívajú, čo znamená organizovaná mafia. Podali desiatky trestných oznámení a orgány činné v trestnom konaní im nepomohli. Ak toto chceme zmeniť, ľudia ako pani Matečná nemôžu pôsobiť ďalej vo svojej funkcii. Preto sa pridávame za jej odvolanie,“ informoval predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Reakcia ministerstva pôdohospodárstva

Opozícia súčasnej ministerke pôdohospodárstva v piatok na spoločnom brífingu vyčítala najmä kauzy s agrodotáciami, prideľovaním pozemkov či neschopnosť riešiť skutočné problémy slovenských farmárov.

Odporúčame:
OĽaNO vytiahlo na Matečnú podivnú zmluvu, oligarcha Beljajev má dostať 330-tisíc eur na rybník

„Ministerka nepomáha farmárom, ale svojim ľuďom. To sme mohli vidieť aj pri dnes uverejnenej dotácii na rybník pre oligarchu Beljajeva, pri ktorej ostalo 56 poctivých farmárov bez dotácie. Ministerka Matečná nemá na svojom poste čo robiť a žiadam Andreja Danka, aby na tento post dal konečne normálnu nomináciu,“ dodal v piatok Igor Matovič.

Ministerstvo pôdohospodárstva v reakcii na tlačový brífing opozície uviedlo, že ministerka Gabriela Matečná vzhľadom na plánovanú zahraničnú pracovnú cestu bude na opozičné vyhlásenia reagovať budúci týždeň na tlačovej konferencii.

Viac k témam: Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Matečná podľa strán SaS, OĽaNO a Sme rodina zlyhala vo funkcii a žiadajú jej demisiu © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2018