Minister zdravotníctva prezradil meno nového šéfa VšZP

Novým šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa stane Miroslav Kočan, členmi predstavenstva budú aj Milan Horváth a Michal Ďuriš.BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Novým riaditeľom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) bude Miroslav Kočan. Informoval o tom po stredajšom rokovaní vlády minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker (nominant Smer-SD). Ako zdôvodnil, ide o človeka, ktorý pochádza z poisťovacieho sektora, pričom pôsobil v spoločnosti Allianz.

Odporúčame:

Obrazom: Fico je po operácii späť v práci, viedol rokovanie vlády

Šéf rezortu argumentoval tým, že hľadal človeka mimo zdravotnícky sektor, so skúsenosťami s poisťovníctvom a poistnou matematikou. Drucker je presvedčený, že pri Kočanovi sa neobjaví žiadny konflikt záujmov alebo iné problémy. „Neviem, pre koho by mal byť problémový z hľadiska jeho vnímania, nepôsobil nikdy v štátnej správe, pôsobil v súkromnom sektore,“ dodal.

Drucker predstavil v stredu aj ďalších členov predstavenstva. „Mal by to byť Milan Horváth, ktorý má okrem iného skúsenosti z Národnej banky Slovenska, zo Slovenskej sporiteľne, Eximbanky aj z Ministerstva financií SR a Michal Ďuriš, ktorý takisto pôsobil aj vo finančnom sektore,“ priblížil minister.

Nový šéf VšZP sa podľa Druckera predstaví najprv na parlamentnom výbore pre zdravotníctvo, až potom príde k výmene. Zloženie dozornej rady poisťovne chce minister predstaviť v priebehu dvoch týždňov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016