Minister Kaliňák necíti priamu zodpovednosť za vraždu novinára Kuciaka a jeho priateľky

369249_robert kalinak 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) necíti priamu zodpovednosť za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Povedal to v utorok pred novinármi po rokovaní o prípade vraždy na branno-bezpečnostnom výbore. „Cítim mimoriadne rozrušenie, neviem sa s tým vyrovnať. Je to vec, ktorú ťažko rozdýchavam,“ povedal Kaliňák.

Odporúčame:
Opoziční poslanci na brannobezpečnostnom výbore žiadali Kaliňáka, aby podal demisiu

Na otázku novinárov, či nechce podať demisiu ako politické gesto vyhlásil, „že toto nie je súťaž Formula 1. Nás zaujíma jediná vec, a to, aby sa to podarilo vyšetriť a všetky ostatné veci sú na druhom mieste“.

Minister Kaliňák si nemyslí, že by vyšetrovanie bolo závislé priamo od neho. „Ale chcem mať pocit, že sme urobili všetko pre to, aby sa to vyšetrilo. Svojej stoličky sa nedržím,“ vyhlásil. Kaliňák nechcel povedať, či zvažuje odstúpenie. Dodal, že najskôr chcú dať odpoveď koaličnému partnerovi.

Viac k témam: Ján Kuciak, Robert Kaliňák, vražda, výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Kaliňák necíti priamu zodpovednosť za vraždu novinára Kuciaka a jeho priateľky © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2018