Minister Gajdoš sa stretol s generálom Pavlom, témou bola nielen modernizácia ozbrojených síl

360949_gajdos 676x451.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Plnenie záväzkov Slovenska v Severoatlantickej aliancii (NATO), pôsobenie príslušníkov Ozbrojených síl SR v medzinárodnom krízovom manažmente, ale aj nadchádzajúci summit NATO v Bruseli boli hlavnými témami stretnutia ministra obrany Petra Gajdoša (nom. SNS) a náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniela Zmeka s predsedom Vojenského výboru NATO generálom Petrom Pavlom.

Vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia

Šéf rezortu obrany tiež generálovi Pavlovi poďakoval za štvorročné pôsobenie vo funkcii na čele vojenského výboru a informoval ho aj o veľtrhu obrannej techniky IDEB v bratislavskej Inchebe, kde tento rok vystavuje historicky najviac vystavovateľov.

Odporúčame:
Fínsky novinár podľa ministra Gajdoša odmietol tlačovú konferenciu a nepožiadal ani o stanovisko

„Severoatlantická aliancia je bezpečnostným pilierom Slovenska a my sme jednoznačne aktívnym členom. Dôkazom toho je plánované vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia v rámci takzvanej posilnenej predsunutej prítomnosti,“ uviedol minister Gajdoš s tým, že Slovensko nie je ľahostajné voči bezpečnostným hrozbám doma, ale ani za svojimi hranicami.

Spolupráca Európskej únie a PESCO

Témou rokovaní boli tiež strategické dokumenty vypracované rezortom obrany, prebiehajúca modernizácia ozbrojených síl, ktorá súvisí aj s plnením záväzku vynakladať na obranu dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP).

Diskutovali tiež o spolupráci Európskej únie a NATO, iniciatíve Stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO), slovenskom projekte Euroartillery, ale aj projekte vojenskej mobility, kde sa zhodli, že nejde iba o administratívno-legislatívnu záležitosť, ale týka sa celej infraštruktúry členských krajín NATO.

Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, NATO, Peter Gajdoš, Peter Pavol
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Gajdoš sa stretol s generálom Pavlom, témou bola nielen modernizácia ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018