Minister Érsek vyhlásil súťaž na výstavbu úseku R2 Kriváň – Mýtna, súťaž má však iné podmienky

380001_zj5a0135 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) – Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek v pondelok za účasti podpredsedu parlamentu Bélu Bugára odštartoval súťaž na výstavbu viac ako deväť kilometrov dlhého úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna.

Táto časť rýchlostnej cesty spojí už dnes existujúce úseky za Zvolenom s nadväzujúcou etapou na R2 Mýtna – Lovinobaňa. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.

Kritéria súťaže

Úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna bude prvým úsekom na Slovensku, ktorý sa bude súťažiť na základe multikriteriálneho hodnotenia, to znamená nielen na základe najnižšej ceny, ale aj podľa kritéria kvality. „Neplatí, že čo je najlacnejšie je aj najlepšie, preto chceme pri výstavbe zohľadniť aj náklady na údržbu alebo environmentálne hľadisko,“ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Odporúčame:
Slovensko a Maďarsko prepojí ďalší most, minister Érsek verí v zlepšenie života ľudí

Samotná výstavba tohto úseku bude podľa ministerstva dopravy pomerne náročná. Jeho súčasťou je aj viac ako päť kilometrov dlhá estakáda, ktorá bude vo svojom najvyššom bode viac ako 45 metrov nad terénom.

„Investície do infraštruktúry v južných okresoch Slovenska patria medzi priority strany Most-Híd a vďaka nej sa po dlhých rokoch kladie dôraz na túto oblasť aj v Programovom vyhlásení vlády. Ľudia v týchto regiónoch právom volajú po rýchlostnej ceste, po ktorej sa rýchlo a bezpečne dopravia za prácou alebo zábavou. Minister dopravy nemá jednoduchú úlohu, keď rieši veci a úseky, ktoré boli zanedbané, ale som si istý, že zodpovedný prístup prinesie výsledky k spokojnosti všetkých občanov regiónu,“ uviedol Béla Bugár.

Ďalšie úseky R2

Do konca roka 2018 by podľa ministerstva dopravy na južnej R2 mohli byť vypísane súťaže ešte na dva úseky tejto rýchlostnej cesty. Ide o úsek R2 Rožňava – Jabloňov nad Turňou (Soroška) a R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany. „Som rád, že sa nám darí dodržať sľuby, ktoré sme dali a výrazne sa zdynamizuje aj výstavba na južnom ťahu, ktorý bol predchádzajúcimi vládami zanedbávaný,“ dodal Arpád Érsek.

Odporúčame:
Minister Érsek kontroloval výstavbu D1 a D3 na Kysuciach, tunelu Višňové venoval viac pozornosti

Ak sa podarí vypísať obe súťaže podľa plánu ministerstva dopravy, tak na tejto trase bude vyhlásená súťaž na viac ako 58 kilometroch novej rýchlostnej cesty. Doteraz je pritom na tomto úseku v prevádzke iba o málo viac ako 40 kilometrov rýchlostnej cesty.

Viac k témam: Arpád Érsek, Béla Bugár, Bratislava, doprava, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, rýchlostná cesta R2
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Érsek vyhlásil súťaž na výstavbu úseku R2 Kriváň – Mýtna, súťaž má však iné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júla 2018