Minister Érsek chce pokračovať vo výstavbe diaľnic a prilákať na Slovensko viac turistov

370653_arpad ersek 676x450.jpg

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Staronový minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd), ktorý je na tomto poste vyše osemnásť mesiacov od konca augusta 2016, je odhodlaný pokračovať v začatej práci.

Opätovnú dôveru strany Most-Híd i dôveru prezidenta SR Andreja Kisku považuje za nesmierne zaväzujúcu. Priority Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) po vymenovaní vlády Petra Pellegriniho ostávajú nezmenené aj v druhej polovici volebného obdobia do roku 2020.

Dôležité kroky v príprave diaľnic

„V oblasti ciest je prioritou pre tento rok rozbehnúť súťaže na kritických úsekoch R2 Rožňava – Jablonov nad Turňov s tunelom Soroška alebo R2 Košice Šaca – Košice Oľšany. Druhou veľkou prioritou je úspešné dokončenie rozbehnutých súťaží pri Prešove (R4), Tvrdošíne (R3) alebo Mýtnej (R2),“ povedal Érsek s tým, že tento rok je z pohľadu prebiehajúcich súťaží kľúčový.

Odporúčame:
Pellegriniho vláda s pripomienkami schválila svoj program, musí ho ešte odklepnúť aj parlament

„Zároveň treba, samozrejme, pokračovať alebo naplno rozbehnúť výstavbu na viacerých úsekoch už rozostavaných diaľničných stavieb,“ uviedol minister dopravy. Ide o úseky D4 a R7 pri Bratislave, D1 pri Žiline, Ružomberku, Prešove a Košiciach, ako aj D3 pri Čadci.

Z dlhodobého pohľadu sú podľa ministra veľmi dôležité kroky v príprave diaľnic, ktoré tiež treba urobiť v tomto roku, napríklad, na chýbajúcich úsekoch D3 nad Žilinou alebo poslednom úseku D1 Turany – Hubová.

Historické rekordy v cestovnom ruchu

V železničnej doprave bude už toto leto opätovne posilnená osobná doprava. V štádiu prípravy je zámer na zrýchlenie viacerých železničných úsekov na rýchlosti od 160 do 200 kilometrov za hodinu a postupne sa obnovuje vozňový park.

„So železničnou dopravou úzko súvisí aj podpora verejnej osobnej dopravy, kde chce rezort dopravy aj s pomocou eurofondov budovať záchytné parkoviská, prispieť k obnove vozňového parku vozidiel MHD alebo prispieť k obnove električkových tratí,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Odporúčame:
Aktualizované: Pellegrini je novým premiérom, prezident Kiska vymenoval aj novú vládu

Napriek tomu, že sa Slovensku v oblasti cestovného ruchu darí a prelamujeme historické rekordy v návštevnosti, ministerstvo chce aj v nasledujúcich rokoch ešte zvýšiť podporu cestového ruchu s cieľom prilákať ešte viac turistov. „V tomto roku by sme chceli spustiť aj legislatívny proces schvaľovania nového stavebného zákona, ktorý by po štyridsiatich rokoch zlepšil pravidlá v oblasti výstavby,“ dodala Ducká.

Viac k témam: Andrej Kiska, Arpád Érsek, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Peter Pellegrini, politická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Érsek chce pokračovať vo výstavbe diaľnic a prilákať na Slovensko viac turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2018