Minister dopravy Roman Brecely podal demisiu

Prezident SR Andrej Kiska oznámil, že v stredu popoludní Brecelyho odvolá a na jeho miesto vymenuje súčasného štátneho tajomníka ministerstva dopravy Árpáda Érseka. Brecely označil svoju demisiu vzhľadom na zmeny v politickom usporiadaní parlamentu za konštruktívny krok a správne riešenie súčasnej situácie.BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Odchádzajúci minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (Sieť) v utorok podal demisiu. Pre agentúru SITA to potvrdila rezortná hovorkyňa Karolína Ducká. Ministerstvo dopravy neskôr oficiálne oznámilo, že minister Brecely poslal do prezidentskej kancelárie svoju demisiu, čím naplnil svoje rozhodnutie po zasadnutí koaličnej rady z 19. augusta.

„Vzhľadom na zmeny v politickom usporiadaní parlamentu to považujem za konštruktívny krok a správne riešenie súčasnej situácie,“ povedal Brecely. Informáciu o tom, že minister Brecely podal demisiu, zverejnil predtým v utorok portál Aktuality.sk. Prezident SR Andrej Kiska vzápätí oznámil, že v stredu popoludní Brecelyho odvolá a na jeho miesto zároveň vymenuje súčasného štátneho tajomníka ministerstva dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd).

Odporúčame:

Brecely sa vzdal ministerstva, Fico sa vyjadril k #Sieti

Most-Híd sa posilnil, Bugár už má tip na ministra dopravy

#Sieť padá k percentu, v parlamente by bolo sedem strán

Brecely sa stal ministrom dopravy 23. marca tohto roka, kedy vznikla súčasná koaličná vláda na čele so Smerom – SD. Za svoje najdôležitejšie rozhodnutia v úlohe ministra dopravy označil Brecely analytickú prácu a s ňou súvisiace zmeny v koncesnej zmluve na výstavbu a prevádzku bratislavského obchvatu, riešenie kritickej situácie okolo systému elektronických diaľničných známok, či zapojenie rezortu dopravy do projektu Hodnota za peniaze.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár po pondelňajšom prijatí u prezidenta Andreja Kisku povedal, že nový minister dopravy by sa mal ujať funkcie do konca tohto týždňa. Súbežne by sa mala zmeniť aj koaličná zmluva tak, aby odrážala nové pomery v koalícii. Nástupcu Érseka na poste štátneho tajomníka na ministerstve dopravy by mala nominovať Slovenská národná strana.

Érseka na post ministra dopravy navrhol Most-Híd minulý týždeň. Zmeny na čele rezortu dopravy sú následkom prestupu pätice poslancov zo strany Sieť do poslaneckého klubu strany Most-Híd. Sieť má v NR SR už iba dvoch poslancov a prejavila záujem zlúčiť sa s jednou z koaličných strán. Posty po Sieti preberá po dohode Most-Híd. Zmení sa aj koaličná zmluva. Podpíšu ju už len tri strany – Smer-SD, Most-Híd a SNS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. augusta 2016