Minister Brecely bude možno na poslednom rokovaní vlády

Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) pred rokovaním vlády nevylúčil, že ak sa zmenia pomery síl v koalícii, odrazí sa to aj v obsadení ministerstiev.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Minister dopravy Roman Brecely (Sieť), ktorý má po odchode piatich poslancov zo Siete v parlamente posledných dvoch zákonodarcov, nevylúčil dnes pred rokovaním vlády, že toto je jeho posledné zasadnutie vo funkcii šéfa rezortu.

Je to pokojne možné,“ uviedol pred novinármi. Dodal, že je to hypotetická otázka a naozaj netreba predbiehať. „Uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ dodal s tým, že bude rokovať s koaličnými partnermi. Na otázku, čo podľa neho možno očakávať od Andreja Hrnčiara, uviedol, že ho pozná iba povrchne.

Odporúčame:

Po letnej prestávke čaká ministrov hlasovací maratón

Stranu Sieť opustilo päť poslancov, chcú spoluprácu s Mostom

SNS nepodporí zvýšenie koncesií, ako navrhuje rezort kultúry

Pätica poslancov zo Siete, ktorú vedie Hrnčiar, sa rozhodla opustiť stranu po rokovaniach s novým predsedom strany Brecelym. Podľa nich nedostali od neho žiadne záruky na odstránenie dôvodov ich nespokojnosti, a tak zvolili odchod zo strany. Dnes by mali rokovať s predsedom Bélom Bugárom o ich vstupe do poslaneckého klubu Most-Híd.

Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) v tejto súvislosti pred rokovaním vlády nevylúčil, že ak sa zmenia pomery síl v koalícii, odrazí sa to aj v obsadení ministerstiev. „Nechajme to na vývoj, myslím si, že je ešte potrebný nejaký čas na rokovania,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016