Mimoriadne rokovanie vlády povedie minister Kaliňák

Ministri by mali na vláde okrem iného posúdiť návrh šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera na posun vydávania preukazov poistenca s elektronickým čipom.BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Členovia vlády sa v pondelok stretnú na mimoriadnom rokovaní. Povedie ho vicepremiér a minister vnútra Robert Kaliňák, premiér Robert Fico je po operácii stále v Ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

Ako vysvetlila pre agentúru SITA hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová, ministri posúdia návrhy, ktoré je potrebné predložiť na rokovanie parlamentu. Poslanci by sa nimi mali zaoberať hneď po schválení programového vyhlásenia vlády. Minulý týždeň pre prerokovávanie programového vyhlásenia vlády v parlamente, na ktorom musia byť členovia vlády prítomní, kabinet v stredu nezasadal.

Odporúčame:

V Smere zaznieva otázka, kto nahradí Fica v ďalších voľbách

Ministri by mali na vláde okrem iného posúdiť návrh šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera na posun vydávania preukazov poistenca s elektronickým čipom. Zdravotné poisťovne ich budú podľa návrhu povinné doručiť nie do konca tohto roku, ale až do konca budúceho roku.

Zmeniť by sa mal aj termín povinnosti vytvárania a zasielania elektronických zdravotných záznamov do elektronickej zdravotnej knižky osoby. Tieto zmeny sú uvedené v novele zákona o zdravotnom poistení a poisťovníctve a ministerstvo navrhuje ich prerokovanie v skrátenom legislatívnom konaní.

Rezort svoj krok vysvetľuje odporúčaním Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Úrad totiž pri kontrole objavil závažné pochybenia pri zavádzaní elektronizácie zdravotníctva, uvádza sa v predkladacej správe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. apríla 2016