Miliardár Trump má problém pre nezaplatených päť dolárov

Donald Trump cestuje lietadlom s neplatnou registráciou.WASHINGTON 20. apríla (WebNoviny.sk) – Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump cestuje lietadlom s neplatnou registráciou. Tá mu vypršala v januári, keďže americkému Federálnemu úradu pre letectvo (FAA) nezaplatil poplatok vo výške päť dolárov, informovala v utorok tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

Newyorské primárky s náskokom ovládli Trump a Clintonová

Lietadlom s neplatnou registráciou nie je Trumpov Boeing 757, teda zmodernizovaný stroj, ktorý miliardár občas využíva ako pozadie na svojich predvolebných zhromaždeniach. Poplatok nebol zaplatený za oveľa menšie lietadlo typu Cessna Citation X z roku 1997, ktoré Trump využíva v prípade pristávania na menších letiskách.

FAA sa odmietol k situácii vyjadriť a potvrdil iba, že registrácia vypršala. Hovorkyňa Trumpovej predvolebnej kampane Hope Hicksová uviedla: „Úradne stanovený proces obnovenia registrácie bude už čoskoro ukončený.“ Denník New York Times, ktorý v utorok ako prvý informoval o vypršaní platnosti registrácie, napísal, že chyba s nezaplatením poplatku môže spôsobiť, že lietadlo nebude môcť niekoľko dní vzlietnuť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016