Migrantov zo záchrannej lode organizácie Mission Lifeline prijme aj Nórsko

379686_malta_europe_migrants_78741 4b05c72246294933b1c326ed83c31c7b 676x504.jpg

VALLETTA 28. júna (WebNoviny.sk) – Migrantov z lode nemeckej mimovládnej organizácie Mission Lifeline, ktorá po niekoľkých dňoch strávených v Stredozemnom mori v stredu zakotvila na Malte, prijme aj Nórsko.

Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter to oznámil maltský premiér Joseph Muscat. Nórsko sa tak stalo deviatou krajinou, ktorá zo zmienených 234 migrantov prijme osoby s nárokom na azyl. Ďalšími štátmi sú Francúzsko,Taliansko, Luxembursko, Portugalsko, Írsko, Holandsko, Belgicko a Malta.

Odporúčame:
Aktualizované: Loď Lifeline s migrantmi konečne zakotví na Malte

Medzi spomínanými 234 migrantmi je päť detí. Tri bábätká a troch dospelých po zakotvení vo Vallette hospitalizovali v národnej vládnej nemocnici, informovala maltská vláda. Maltské úrady začali vo štvrtok ráno s kontrolou migrantov na účely určenia, či majú nárok na azyl alebo sú ekonomickými migrantmi. Osoby, ktoré zaradia do druhej skupiny, následne pošlú do ich domovských krajín.

Úrady tiež zadržali spomínanú loď, pričom sa odvolávali na nezrovnalosti v záchrane migrantov, a začali vyšetrovať jej kapitána. Mission Lifeline na vyšetrovanie vo štvrtok reagovala s tým, že kapitán aj posádka lode „striktne dodržiavali medzinárodné právo“.

Viac k témam: loď Lifeline, Malta, migranti, nelegálna migrácia, Nórsko, Stredozemné more, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Migrantov zo záchrannej lode organizácie Mission Lifeline prijme aj Nórsko © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júna 2018