Microsoft potvrdil, že prepúšťa tisícky zamestnancov

NEW YORK 7. júla (Podnikam.sk) – Americká softvérová firma Microsoft Corp. prepúšťa tisícky zamestnancov v rámci zmeny predaja s cieľom zvýšiť predaj softvérových aplikácií, ktoré sa môžu používať na akomkoľvek zariadení pripojenom na internet. Väčšina prepustených pracuje v oblasti predaja mimo USA.

Microsoft potvrdil, že oznámenia o rušení pracovných miest začal posielať vo štvrtok, ale odmietol ďalšie konkrétnejšie informácie okrem toho, že zrušených budú tisícky miest. Microsoft celosvetovo zamestnáva približne 121 500 ľudí. Takmer 71 600 z nich pracuje v USA.

„Rovnako ako iné firmy prehodnocujeme naše podnikanie na pravidelnej báze,“ uviedol Microsoft vo vyhlásení. „To môže viesť k zvýšeniu investícii v niektorých oblastiach a z času na čas k presunom v iných oblastiach,“ uviedla firma.

Microsoft upúšťa od tradičného predaja svojich programov za jednorazový poplatok s viazaním na jeden počítač. Spoločnosť sa teraz sústreďuje na predplatné softvéru prístupného pre viaceré zariadenia, čiže na trend cloudu. Segment komerčného cloudu Microsoftu smeruje ku generovaniu príjmov v sume zhruba 15 mld. USD ročne.

(1 EUR = 1,1385 USD)

Viac k témam: Microsoft
Zdroj: Webnoviny.sk – Microsoft potvrdil, že prepúšťa tisícky zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2017