MICHAEL. ANGELO BATIO & BLACK HORNETS & HENRY TOTH

BRATISLAVA 22. marca (WBN/PR) – Na pozvanie známeho gitarového virtuóza Henryho Tótha a vďaka spolupráci s klubmi v Bratislave (Rock Cafe), v Nitre (Frankie Rock) a v Novom Meste nad Váhom (Blue Note)k nám mieri ukázať svoje umenie a šou druhý najrýchlejší gitarista sveta Michael Angelo Batio.

Umelecká stopa rodáka z Chicaga, gitaristu a publicistu je veľmi pestrá. Meno si začal výraznejšie budovať koncom osemdesiatok v glam-metalovej kapele NITRO z Los Angeles, nahrával gitary pre filmovú hudbu hororu Shock’Em Dead (91), čo je však najväčšou Batiovou ozdobou je jeho precízna technika hrania na gitare hneď niekoľkými spôsobmi. Angelo nie je len extrémne rýchly, ale má aj hlboké vedomosti o kompozícii, čo je v jeho sólach dobre čitateľné. Počas svojich šou predvádza hru na ním navrhnutej špeciálnej dvojkrkej gitare.

Pre svoj najnovší projekt THE BLACK HORNETS Angelo získal spevácky talent Giannu Chilla z talianskeho programu THE VOICE OF ITALY. Gianna pri svojom prvom vystúpení zdvihla na nohy celú porotu aj divákov strhujúcou interpretáciou Janis Joplin:

Henry Tóth sľubuje večer plný vrcholného gitarového umenia Michaela Batia a BLACK HORNETS s talianskou „Joplinkou“ Giannou Chillou za mikrofónom a fanúšikovia sa naviac môžu tešiť na spoločný gitarový duel Angela a Henryho.

MICHAEL. ANGELO BATIO & BLACK HORNETS & HENRY TOTH (USA, IT, SK)
31.03. Bratislava, Rock cafe,
01.04. Nitra, Frenky Rock
02.04. Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21913

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2016