Mesto Poprad vyhlásilo po požiari v Matejovciach mimoriadnu situáciu

368296_hasic 676x297.jpg

POPRAD 22. februára (WebNoviny.sk) – Po dnešnom požiari v popradskej mestskej časti Matejovce ostalo bez strechy nad hlavou 108 ľudí. Požiar obývaného objektu sa síce hasičom podarilo uhasiť po približne troch hodinách, je však neobývateľný, mesto preto vyhlásilo mimoriadnu situáciu.

Vyhlásili mimoriadnu situáciu

„Na základe uvedených dôvodov, keď došlo následkom mimoriadnej udalosti k postihnutiu a ohrozeniu osôb žijúcich v zhorenom objekte, sme dnes o 12:00 na území mesta vyhlásili mimoriadnu situáciu,” uviedol primátor mesta Jozef Švagerko.

Odporúčame:
Požiar na maltskom letisku spôsobil chaos, lety meškali a pasažierov museli evakuovať

Krízový štáb, ktorý dnes zasadal, rozhodol, že núdzové ubytovanie na nasledujúcu noc bude pre dotknuté osoby zabezpečené v telocvični ZŠ v Matejovciach. „Zo skladov civilnej ochrany budú na tento účel prevezené ležadlá a deky. Núdzové ubytovanie v uvedených priestoroch bude pod dohľadom hliadok Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) a mestskej polície,“ informoval ďalej Švagerko.

Rýchle riešenie situácie

Mesto Poprad bude zároveň hľadať možnosti núdzového ubytovanie pre postihnuté osoby vo svojich nevyužitých objektoch. Na pozvanie samosprávy prišiel na miesto udalosti aj štátny radca z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Peter Jendral.

Odporúčame:
Autobus plný detí zachvátil počas jazdy požiar, zasahovali štyri jednotky hasičov

Ako informoval komunikačný manažér mesta Marián Galajda, vyjadril presvedčenie, že vzniknutú situáciu sa podarí v spolupráci s mestom vyriešiť čo najrýchlejšie. O ďalšom postupe bude samospráva informovať po piatkovom zasadnutí krízového štábu.

Viac k témam: Matejovce, Poprad, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Poprad vyhlásilo po požiari v Matejovciach mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

22. februára 2018