Mešity sú podľa Krajniaka bezpečnostným rizikom, návrh na zákaz ich stavby neprešiel

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Poslanci nezahlasovali za návrh podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka, ktorý chcel zakázať stavbu mešít novelou stavebného zákona. Navrhoval zmeniť súčasnú legislatívu tak, že by sa v nej zadefinovala náboženská stavba.

Tá by mala byť v zákone určená ako stavba určená na praktizovanie náboženskej viery a organizovanie hromadných kultúrnych a náboženských podujatí a bohoslužieb. Zároveň chcel stanoviť, aby stavebný úrad musel požiadať ministerstvo kultúry o záväzné stanovisko, ak ide o cirkev, ktorá nie je na Slovensku registrovaná.

Odporúčame:
Poslanci budú hlasovať o zrušení Mečiarových amnestií

Zároveň poslanci nepodporili ani Krajniakov návrh novelizovať zákon o slobode náboženskej viery tak, aby si ministerstvo kultúry muselo pred registráciou cirkvi vyžiadať stanovisko od SIS, ktorá preskúma možné bezpečnostné riziko.

Krajniak si myslí, že mešita je bezpečnostným rizikom pre Slovensko. Upozornil, že mešity slúžia v zahraničí ako náborové centrá pre radikálny islam. „Musíme zabrániť vzniku náborových centier pre radikálny islam,“ vyhlásil s tým, že nežiada zákaz vyznávania islamu pre moslimov. Na Slovensku doteraz nie je postavená žiadna mešita.

Odporúčame:
Krajniak: Islam je totalitným systémom ako komunizmus a nacizmus

Viac k témam: islam, Milan Krajniak, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mešity sú podľa Krajniaka bezpečnostným rizikom, návrh na zákaz ich stavby neprešiel © SITA Všetky práva vyhradené.

5. apríla 2017