Mesežnikov: Návrh Fica je zaujímavý a prekvapivý, predovšetkým pre postoj Mosta-Híd

369675_meseznikov 676x451.jpg

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Požiadavka koalície voči prezidentovi na rešpektovanie výsledkov volieb je síce „fajn“, ale od roku 2016 sa viaceré veci zmenili.

Pre agentúru SITA to v súvislosti s vyhlásením premiéra Roberta Fica o jeho prípadnej demisii uviedol politológ Grigorij Mesežnikov.

Odporúčame:
Online: Premiér Fico ponúkol prezidentovi Kiskovi demisiu, ale má tri podmienky

Podľa Mesežnikova bude v súčasnosti záležať na tom, ako sa v prípade potenciálnej rekonštrukcie vlády zachová práve prezident Andrej Kiska. „Voľby sa konali pred dvoma rokmi, mal by zohľadniť aj to, čo sa v poslednom čase odohralo,“ povedal.

Odporúčame:
Reakcia prezidenta Kisku na vyhlásenie koaličných lídrov Fica, Danka a Bugára

Samotný návrh premiéra Fica na podanie demisie je podľa Mesežnikova zaujímavý a prekvapivý, predovšetkým pre postoj Mosta-Híd. „Očakávalo sa, že ich postoj je jednoznačný, s týmto málokto počítal,“ skonštatoval. Otázne podľa Mesežnikova tiež je, ako prípadnú rekonštrukciu vlády prijme verejnosť. „Zmení sa zloženie, ale je to tá istá koalícia. Nemyslím si, že tento manéver bude vnímaný ako zásadná zmena,“ dodal.

Odporúčame:
Ficov návrh podľa Baránka spĺňa Kiskove návrhy na upokojenie situácie

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, Grigorij Mesežnikov, Ján Kuciak, Most-Híd, predčasné parlamentné voľby, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesežnikov: Návrh Fica je zaujímavý a prekvapivý, predovšetkým pre postoj Mosta-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2018