Merkelová a Trump spolu telefonovali o Sýrii a nových ruských zbraniach

368926_donald trump angela merkelova 676x455.jpg

BERLÍN 2. marca (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová telefonovala s americkým prezidentom Donaldom Trumpom o situácii v Sýrii a nových zbrojných systémoch Ruska. Merkelovej kancelária v piatok oznámila, že obaja lídri spolu hovorili vo štvrtok v neskorých hodinách.

Zhodli sa pritom na tom, že je nevyhnutné, aby sa sýrske vládne sily a ich ruskí a iránski spojenci riadili rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN o prímerí v Sýrii.

Odporúčame:
Rusko otestovalo niekoľko nových nukleárnych zbraní, Putin hovoril aj o zvýšení životnej úrovne

Merkelová a Trump zároveň vyzvali Rusko, aby sa prestalo podieľať na bombardovaní povstaleckých predmestí Damasku, známych ako Východná Ghúta. Požadujú tiež stíhanie sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada za používanie chemických zbraní, útoky na civilistov a humanitárnu blokádu vo vojnou zmietanej krajine.

Obaja lídri navyše vyjadrili znepokojenie nad novými zbraňami, ktoré vo štvrtok predstavil ruský prezident Vladimir Putin, ako aj nad negatívnymi dôsledkami, ktoré by mohli mať v súvislosti s medzinárodnými snahami o kontrolu zbraní.

Viac k témam: Angela Merkelová, Donald Trump, Nemecko, OSN Organizácia spojených národov, Rusko, Sýria, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Merkelová a Trump spolu telefonovali o Sýrii a nových ruských zbraniach © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018