Medzinárodný olympijský výbor zrušil suspendáciu Ruska, zvyšné dopingové testy boli negatívne

368790_pyeongchang_olympics_opening_ceremony_01945 3627f9ab4cd046d1914bb032abaee48b 676x457.jpg

LAUSANNE 28. februára (WebNoviny.sk) – Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zrušil suspendáciu Ruského olympijského výboru, ktorému zastavil činnosť po odhalení dopingových praktík (systematická manipulácia) na zimných olympijských hrách v Soči.

Uviedli to viaceré ruské médiá, odvolávajúc sa na slová prezidenta Ruského olympijského výboru Alexandra Žukova, ktorý informoval, že zvyšné dopingové testy tímu Olympijských športovcov z Ruska na ZOH v Pjongčangu boli negatívne.

„Dnes sme dostali list od MOV o obnovení členstva. Tento krok bol spojený s ukončením dopingových testov na ZOH v Pjongčangu a MOV môže potvrdiť, že všetky zostávajúce sú negatívne. To znamená, že Ruský olympijský výbor má obnovené všetky práva,“ vyjadril sa Žukov.

Odporúčame:
Ruskí hokejisti nedostanú sankcie za spievanie hymny po zisku zlatých medailí v Pjongčangu

Počas zimných olympijských hier v Pjongčangu 2018 pozitívne testovali dvoch ruských športovcov – bobistku Nadeždu Sergejevovú a hráča curlingu Alexandra Krušeľnického.

MOV najprv uvažoval o zrušení trestu pre Rusov pred záverečným ceremoniálom Hier, aby naň mohli športovci tejto krajiny vypochodovať so svojou štátnou vlajkou, ale nakoniec sa tak pre spomínané dopingové prípady nestalo. Informoval portál www.insidethegames.biz

Viac k témam: Medzinárodný olympijský výbor, Rusko, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Medzinárodný olympijský výbor zrušil suspendáciu Ruska, zvyšné dopingové testy boli negatívne © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018