Matúš Bero bude v kariére pokračovať v Holandsku, Trabzonspor mení za Vitesse Arnhem

380178_bero 676x475.jpg

ARNHEM 3. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalista Matúš Bero prestúpil z tureckého Trabzonsporu do holandského Vitesse Arnhem.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar sa dohodol na zmluve na štyri sezóny. Bero pôsobil v Trabzone od roku 2016, keď prestúpil z AS Trenčín za 2,5 milióna eur.

Odporúčame:
Najlepší strelec uplynulého ročníka Fortuna ligy mení dres, ide do jednej z najkvalitnejších líg

Spočiatku sa mu v Turecku darilo, ale neskôr prišiel o miesto v základnej zostave. „Som šťastný, že sme skompletizovali tento prestup. Budem sa snažiť hrať najlepšie ako viem a nechám na ihrisku srdce. Je skvelé, že mal o mňa záujem klub ako Vitesse. Je to ambiciózny klub a ambiciózny som aj ja. Mužstvo má kvalitu, verím, že ma chlapci rýchlo príjmu medzi seba a budem sa tu cítiť ako doma,“ povedal rodák z Ilavy pre oficiálnu internetovú stránku klubu. Bude nosiť dres s číslom 21.

V súvislosti s jeho prestupom sa spomínala aj Sparta Praha, ktorá údajne už bola s Turkami dohodnutá aj na poplatku za transfer, ale Bero sa napokon rozhodol pre šiesty tím ostatného ročníka holandskej najvyššej súťaže. Podľa portálu transfermarkt.com zaplatil Arnhem za jeho služby milión eur.

Viac k témam: futbal, Matúš Bero
Zdroj: Webnoviny.sk – Matúš Bero bude v kariére pokračovať v Holandsku, Trabzonspor mení za Vitesse Arnhem © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2018