Matovič vyzval ľudí na spojenectvá, chce bojovať proti toxickým zvyškom totality v spoločnosti

370471_igor matovic 3 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Výročie porážky fašizmu má pre súčasné Slovensko viacero odkazov. Myslia si to predstavitelia hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorých stanovisko agentúre SITA poskytol hovorca Matúš Bystriansky.

Spojili sa proti zlu

Podľa OĽaNO je najaktuálnejší odkaz o nevyhnutnosti spolupráce demokratov. Porážka fašizmu bola možná podľa predsedu hnutia Igora Matoviča iba vďaka tomu, že demokrati ohrozených národov aj celé národy prekonali čiastkové záujmy a spojili sa proti zlu.

Odporúčame:
OĽaNO chce rokovať so Smerom o dôchodkovom strope, SaS nechce chodiť z práce na cintorín

„Vytrvalá spolupráca demokratov potom zastavila aj ďalšiu podobu totalitarizmu, komunizmus. Vďaka tomu žijeme v Európe éru demokracie, mieru a prosperity s najvyššou mierou ľudských a občianskych práv, akú si ľudstvo pamätá,“ uviedlo OĽaNO, ktoré vyzdvihuje odkaz 8. mája 1945 ako symbol vytrvalej a víťaznej spolupráce demokratov proti zlu.

Chcú slušné pomery

„Vyzývame ku spojenectvám aj dnes – proti toxickým zvyškom komunistického režimu, aj proti akémukoľvek oživovaniu fašizmu. Zvláštnosťou tohoto 73. výročia porážky fašizmu je fakt, že slovenské námestia sú plné rozhorčených ľudí – žiadajú rázne a bez odkladov skončiť so škodlivými zvyškami minulosti,“ uvádzajú predstavitelia OĽaNO s tým, že aj pri tomto výročí ponúka hnutie spojenectvo každému, kto chce nastoliť na Slovensku slušné pomery a vládu práva.

Slovensko si dnes pripomína Deň víťazstva nad fašizmom. 8. mája 1945 vstúpila do platnosti kapitulácia nacistického Nemecka. V niektorých štátoch sa tento deň označuje aj ako Deň víťazstva v Európe.

Viac k témam: demokracia, Deň víťazstva nad fašizmom, Igor Matovič, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič vyzval ľudí na spojenectvá, chce bojovať proti toxickým zvyškom totality v spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018