Matovič sa pustil do Danka za presunuté hlasovanie o dôchodkovom strope, Ficovi dal domácu úlohu

370471_igor matovic 3 676x451.jpg

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pôvodne chcelo hlasovať za stanovenie stropu na dôchodkový vek z dielne strany Smer-SD. Podmieňovali to zavedením pravidla, že ženy pôjdu za každé dieťa s ukončeným aspoň učňovským vzdelaním o rok skôr do dôchodku.

Ako na utorňajšom brífingu uviedol líder OĽaNO Igor Matovič, táto podmienka sa do návrhu nedostala na naliehanie predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka a hlasovanie sa presunulo na september. Matovič dal predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi domácu úlohu „upokojiť“ predsedu SNS.

Odporúčame:
O dôchodkovom strope poslanci nehlasovali, Smer-SD, SNS a Most-Híd vraj potrebujú viac času

„Keď Andrej Danko prestane žiarliť, my sme ďalej otvorení tomuto návrhu,“ povedal Matovič. Dankov postup označil za detinský a trucovitý.

Parlament v utorok o návrhu ústavného zákona, ktorým sa má zaviesť strop na dôchodkový vek, nehlasoval v prvom čítaní. Poslanec Ján Podmanický (Smer-SD) totiž v mene troch koaličných strán Smer-SD, SNS, Most-Híd požiadal o presunutie bodu na ďalšiu schôdzu parlamentu. „Svoj návrh zdôvodňujem snahou o vytvorenie časového priestoru na rokovanie o tejto právnej norme,“ zdôvodnil Podmanický.

Viac k témam: Andrej Danko, dôchodca, dôchodkový vek, Igor Matovič, novela zákona, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, starobný dôchodok, vek odchodu do dôchodku, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sa pustil do Danka za presunuté hlasovanie o dôchodkovom strope, Ficovi dal domácu úlohu © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júna 2018