Matovič naložil Sulíkovi a dal mu niekoľko rád, zverejnil aj SMS správu o vyprevadení Kollára

468848_boris kollar igor matovic richard sulik 676x451.jpg

5.8.2022 (Webnoviny.sk) – Klamať sa nepatrí, odkázal líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič koaličnému partnerovi a predsedovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richardovi Sulíkovi.

Dôvodom je Sulíkovo zamlčanie dôležitej časti v SMS správe adresovanej Matovičovi zo septembra minulého roku.

V statuse na sociálnej sieti v piatok Matovič napísal, že predseda SaS žiadne koaličné vzťahy urovnávať nechce, práve naopak.

Ďalšie klamstvo

Minulý týždeň na tlačovej besede Richard Sulík priznal, že lídrovi OĽaNO písal vlani SMS správu s cieľom „zakopať vojnovú sekeru.“ Dodal, že mu prišla len odpoveď „Hmm“, a že sa snažil vzťahy v koalícii urovnať.

Líder OĽaNO však tvrdí, že to bolo len ďalšie Sulíkovo klamstvo. Správu o zakopaní vojnovej sekery mu síce Sulík napísal, no podľa Matoviča zamlčal podstatnejší návrh, ktorý v nej predložil. „Ak sa rozhodneš vyprevadiť Borisa Kollára (Sme rodina) z koalície, môžeš rátať s 20 hlasmi klubu SaS. Ty máš 52, Veronika Remišová (Za ľudí) 4, to je 76,“ napísal podľa Matoviča Sulík.

Minister financií tvrdí, že Sulík ho už viackrát oslovil s návrhom, aby vyštvali koaličných partnerov Kollára a Remišovú z vlády. Údajne mal Sulík nahovárať i Kollára a Remišovú, aby vyštvali lídra OĽaNO. „Toto boli tie jeho opakované a preukázateľné kroky na zmiernenie situácie v koalícii,“ konštatoval Matovič.

Zákerné kroky

Doplnil, že Sulík od začiatku koalície robil systematické a zákerné kroky, aby ju rozbil. Matovič je presvedčený, že predseda SaS pred 11 rokmi „poľoval“ na vtedajšiu premiérku Ivetu Radičovú, až kým nedokončil svoje „dielo skazy“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň Sulíka obvinil, že môže za následné „osemročné peklo mafie ovládajúcej štát“ a za smrť novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. „Toto jedno nedocenené a zakomplexované megaego si nedokáže pomôcť. Je to profesionálny rozbíjač vlastnej strany, koalície, iných strán a profipovalač demokratických vlád,“ vyjadril sa Matovič.

Na záver bývalý premiér odkázal Sulíkovi, aby odložil hračky a napísal do piesku stokrát vetu „som už veľký, klamať sa nepatrí“. Doplnil, že necíti nenávisť, len mu je predsedu SaS ľúto a poprial mu, aby sa ubránil závisti, nenávisti, zákernosti a pomstychtivosti.

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda hnutia Sme rodina, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predseda strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič naložil Sulíkovi a dal mu niekoľko rád, zverejnil aj SMS správu o vyprevadení Kollára © SITA Všetky práva vyhradené.

5. augusta 2022