Matovič na adresu Pellegriniho vyslovil veľmi vážne obvinenie, hovorí Saková

492350_bp_9137 676x444.jpg

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Je osobnou vecou predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, či podá, alebo nepodá trestné oznámenie v súvislosti s obvineniami, ktoré vzniesol na jeho adresu predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a minister financií Igor Matovič. Povedala to v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike bývalá ministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD).

Líder OĽaNO a minister financií Igor Matovič v utorok 13. septembra obvinil expremiéra Petra Pellegriniho z toho, že svojich ochrankárov posielal do trezora, aby si zobrali „dva centimetre päťstoeuroviek“. Podľa Matoviča mohli peniaze v trezore pochádzať z trestnej činnosti.

Pri Matovičovi sme si už zvykli, že on rád obviní všetkých ľudí, ktorí sedia, či už v opozícii, alebo v opozícii, ale nevyšli mu v ústrety,“ uviedla Saková, podľa ktorej vyslovil Matovič veľmi vážne obvinenie.

Milana Vetráka (OĽaNO)povedal, že Matovič má vraj dostatok dôkazov pre svoje obvinenia. Na otázku, prečo teda nepodá podnet na polícii, Vetrák reagoval, že polícia aj prokuratúra môžu začať konať samé a nemusia čakať na nejaký podnet. „Aj verejné vyhlásenie nejakého politika je podnetom pre prokuratúru alebo orgány činné v trestnom konaní,“ skonštatoval Vetrák.

Viac k témam: obvinenia, Trestná činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič na adresu Pellegriniho vyslovil veľmi vážne obvinenie, hovorí Saková © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2022