Matka Natálie koná pod tlakom SaS, tvrdí poslanec Tomáš

Poslanec a poradca premiéra Erik Tomáš reagoval na skutočnosť, že matka Drahomíra na neho podala na generálnej prokuratúre trestné oznámenie.BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Matka Natálie, klientky resocializačného zariadenia Čistý deň, koná pod nátlakom opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá kauzu okolo resocializačného centra využíva na politický boj a útoky proti vláde. Novinárom to vo štvrtok povedal poslanec NR SR a poradca premiéra Erik Tomáš (Smer-SD).

Reagoval tak na skutočnosť, že matka Drahomíra na neho podala na generálnej prokuratúre trestné oznámenie za zverejnenie listu, ktorý maloletá Natália zaslala šéfredaktorovi televízie JOJ. Novinárom Tomáš predložil ako dôkaz prehlásenie podpísané Natáliou, v ktorom dáva súhlas so zverejnením spomínaného listu. Podľa Tomáša trestné oznámenie „ešte nič neznamená“, orgánom činným v trestnom konaní je však pripravený všetko vysvetliť a spolupracovať s nimi.

Odporúčame:

Matka Natálie podala trestné oznámenie na poslanca Tomáša

Polícia začala v kauze Čistý deň nové trestné stíhania

Erik Tomáš je zdesený, že opozícia zneužíva citlivé témy

V kauze Čistý deň chystajú trestné oznámenie na Erika Tomáša

Rodičia stoja za Čistým dňom i jeho riaditeľom

Tomáš v stredu v súvislosti s kauzou prijal matku Natálie na úrade vlády na jej žiadosť. Drahomíra mu podľa jeho slov povedala, že nechce a ani nikdy nechcela podať na neho trestné oznámenie, čo bolo uvedené aj vo vyhlásení, ktoré Tomáš dal k dispozícii médiám a ktoré si matka Natálie pred svedkami prečítala aj podpísala.

Aj toto podpísané vyhlásenie poskytol novinárom ako dôkaz. Následne však podľa Tomáša matka pod tlakom zmenila názor, za čím podľa neho stojí občianska aktivistka Monika Kozelová. Ako zdôraznil, Kozelová kandidovala vo voľbách za SaS a pracuje ako poradkyňa podpredsedníčky parlamentu Lucie Nicholsonovej (SaS).

„Chcem organizovanej bande SaS povedať, že nič ma nezastaví pri hľadaní pravdy,“ vyhlásil Tomáš. Doplnil, že ako člen parlamentného sociálneho výboru si chce vypočuť všetky strany v prípade centra Čistý deň, na žiadosť otca Natálie sa plánuje stretnúť aj s ním. Na záver Tomáš zdôraznil, že v kauze musia rozhodovať orgány činné v trestnom konaní, a nie médiá a politici.

Kauza Čistý deň

O prípade údajného znásilnenia 14-ročného dievčaťa v resocializačnom zariadení Čistý deň v Galante informovala nedávno poslankyňa NR SR za SaS Natália Blahová. V tomto zariadení boli podľa poslankyne aj iné znásilnenia a útoky. Ministerstvo práce v reakcii na zverejnenie kauzy začalo v zariadení v spolupráci s Generálnou prokuratúrou SR kontrolu.

Polícia zriadila pre vyšetrovanie prípadu šesťčlenný vyšetrovací tím. Zariadenie nie je štátne, no má akreditáciu ministerstva. Riaditeľ resocializačného strediska Peter Tománek v súvislosti s kauzou údajného sexuálneho zneužívania jednej z klientok odmietol akékoľvek systémové zlyhanie strediska, ktoré vedie.

Médiá neskôr priniesli informáciu, že vedenie zariadenia sa stretlo s Erikom Tomášom, ktorý im radil, ako v prípade vystupovať. V liste, ktorý Natália adresovala médiám, sa vyjadrila, že sa v zariadení Čistý deň cíti dobre. Podľa matky však ona na zverejnenie listu nedala povolenie, keďže je Natáliinou zákonnou zástupkyňou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2016