Matej Tóth je najlepším svetovým chodcom mesiaca, jeho návrat ocenil magazín Marcia dal Mondo

371046_matej toth 676x480.jpg

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Úspešný návrat olympijského víťaza Mateja Tótha na chodeckej päťdesiatke, keď na 37. ročníku pretekov v Dudinciach utvoril svetový výkon roka 3:42:46 h, ocenil i prestížny chodecký internetový magazín Marcia dal Mondo.

Tridsaťpäťročného atléta banskobystrickej Dukly vyhlásil za najlepšieho svetového chodca v mesiaci marec. Informoval o tom oficiálny web Slovenského atletického zväzu www.atletika.sk.

Odporúčame:
Aktualizované: Tóth jasne triumfoval na Dudinskej päťdesiatke, výkonom roka splnil limit na majstrovstvá Európy

Tóthov sobotňajší čas mal hodnotu 1206 bodov, čo bolo o 10 viac ako výkon 1:19:45 h Číňana Wang Kchaj-chua v pretekoch na 20 km na podujatí čínskej chodeckej Grand Prix v Chuang-šane. Tretí v marcovom hodnotení skončil Fín Veli-Matti Partanen vďaka osobnému rekordu 3:44:43 h z Dudinskej päťdesiatky.

V ženskej kategórii sa chodkyňou mesiaca stala Číňanka Čchie-jang Šen-ťie za víťazstvo a čas 1:27:36 h na GP v Chuang-šane. Portál Marcia dal Mondo bral do úvahy pri výbere najlepších chodcov v mesiaci marec dovedna 9 súťaží v rôznych kútoch sveta.

Viac k témam: atletika, chôdza, Matej Tóth
Zdroj: Webnoviny.sk – Matej Tóth je najlepším svetovým chodcom mesiaca, jeho návrat ocenil magazín Marcia dal Mondo © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2018