Máte nárok na pandemickú PN-ku? Nezabudnite do Sociálnej poisťovne zaslať žiadosť o jej vyplatenie

445413_gettyimages 924698666 676x449.jpg

18.12.2020 (Webnoviny.sk) – Poistenci, ktorí žiadajú o pandemické nemocenské, by po uznaní práceneschopnosti (PN) lekárom nemali zabudnúť odoslať do Sociálnej poisťovne elektronickú žiadosť o túto dávku.

V tlačovej správe to pripomína Sociálna poisťovňa. Formulár je v dvoch variantoch zverejnený na webovej stránke Sociálnej poisťovne podľa toho, či poistenec má alebo nemá aktivovaný elektronický občiansky preukaz.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej upozorňuje Sociálna poisťovňa, lekár zašle do evidencie poisťovne potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti poistenca, ktorú uznal pre karanténne opatrenia, resp. izolácie. Poistenec si následne sám vyplní elektronickú žiadosť o pandemické nemocenské a hneď ju odošle.

„Cieľom tohto postupu je snaha Sociálnej poisťovne urýchliť vybavenie žiadosti a aj vyplatenie „péenky“ poistencovi. Je to najrýchlejší spôsob vybavenia pandemickej PN, a to bez rizikového osobného kontaktu i bez ďalšej telefonickej komunikácie,“ upozornila poisťovňa.

Viac k témam: Koronavírus, pandemická PN
Zdroj: Webnoviny.sk – Máte nárok na pandemickú PN-ku? Nezabudnite do Sociálnej poisťovne zaslať žiadosť o jej vyplatenie © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2020