Marocký kráľ Muhammad VI. má zdravotné problémy, vo Francúzsku podstúpil operáciu srdca

368654_france_climate_summit_53818 07f360bd37984adb9c046ba9da9922ec 676x451.jpg

RABAT 27. februára (WebNoviny.sk) – Marocký kráľ Muhammad VI. podstúpil v pondelok vo Francúzsku operáciu srdca. Prostredníctvom stanoviska, ktoré zverejnila štátna tlačová agentúra MAP, o tom informovali jeho osobný lekár a francúzsko-marocký lekársky tím.

Päťdesiatštyriročný panovník vyhľadal lekársku starostlivosť v dôsledku problémov so srdečným rytmom. V sobotu ho vyšetrili na Klinike Ambroisa Parého neďaleko Paríža a diagnostikovali mu flutter predsiení – život neohrozujúcu poruchu srdca, v dôsledku ktorej srdce bije menej efektívne. Podľa stanoviska kráľ podstúpil rádiofrekvečnú abláciu, ktorú vykonal šesťčlenný tím lekárov.

Po zákroku bude mať Muhammad VI. „obdobie odpočinku“, než sa vráti ku svojim bežným aktivitám. Ako dlho bude toto obdobie trvať, nie je známe. Kráľ často cestuje do Francúzska, kde vlani podstúpil aj operáciu oka. Jeho problémy so srdcom neboli verejne známe.

Odporúčame:
Európske referenčné siete pre zriedkavé choroby môžu pomôcť aj slovenským pacientom

Muhammad VI. prevzal v Maroku moc vo veku 35 rokov, v roku 1999 po smrti svojho otca Hasana II., ktorý zomrel v dôsledku infarktu. Stojí za viacerými reformami, ktorých cieľom je otvoriť politiku krajiny, najmä po protestoch počas Arabskej jari. Za jeho vlády tiež Maroko úzko spolupracuje s USA v boji proti terorizmu.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, kráľ Muhammad VI., Maroko
Zdroj: Webnoviny.sk – Marocký kráľ Muhammad VI. má zdravotné problémy, vo Francúzsku podstúpil operáciu srdca © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2018