Marko Daňo sa dozvedel dátum arbitráže, v NHL čaká na desiatku hráčov

381101_marko dano 676x534.jpg

NEW YORK 13. júla (WebNoviny.sk) – Takmer štyri desiatky hráčov čaká v zámorskej hokejovej NHL na arbitráž. Aktuálne 36 hokejistov má status obmedzeného voľného hráča, znamená to, že rokovať o spolupráci môže len s doterajším zamestnávateľom.

Medzi 20. júlom a 4. augustom prebehnú arbitrážne konania a na ich základe komisia stanoví kontrakt medzi klubom a hráčom. Na tohtoročnú arbitráž sa prihlásilo dovedna 44 hokejistov, no už ôsmi sa dohodli na ďalšej spolupráci s doterajšími organizáciami.

Daňo nesúhlasil s navýšením

Zostávajúcich 36 mien neprijalo kvalifikačné ponuky klubov, figuruje medzi nimi aj slovenský útočník Marko Daňo z tímu Winnipeg Jets. Ten nesúhlasil so základným navýšením ročnej hodnoty kontraktu na 850-tisíc dolárov.

Odporúčame:
Desiatky hráčov v NHL čaká arbitráž, je medzi nimi aj Marko Daňo

Vo štvrtok zverejnila asociácia hráčov NHL (NHLPA) termíny jednotlivých arbitrážnych konaní. Daňo pôjde v prípade nepodpísania nového kontraktu na arbitráž 30. júla.

Na listine figurujú aj známe mená

Medzi hráčmi, ktorí zatiaľ nemajú zmluvu a možno predstúpia pred arbitrážny súd, figurujú aj švédsky útočník William Karlsson z Vegas Golden Knights, obranca Matt Dumba či útočník Jason Zucker (obaja Minnesota). V menoslove sú aj Elias Lindholm (Calgary), Brock Nelson (New York Islanders) či Jacob Trouba (Winnipeg Jets).

Odporúčame:
Aktualizované: Marián Hossa sa stal v NHL súčasťou výmeny Chicaga a Arizony

Pred rokom požiadalo o arbitráž až tridsať hráčov, no pred sudcu sa postavil len jediný – obranca Nate Schmidt. Zvyšní hokejisti podpísali zmluvy ešte pred arbitrážou.

Termíny arbitrážnych konaní:

zdroj: NHL/PA.com

20. júla: Philip Danault (Montreal Canadiens), Chris Tierney (San Jose Sharks), Devin Shore (Dallas Stars), Jacob Trouba (Winnipeg Jets)

22. júla: Adam Lowry (Winnipeg), Blake Coleman (New Jersey Devils)

23. júla: Brett Kulak (Calgary Flames), Liam O’Brien (Washington Capitals), Matt Dumba (Minnesota Wild)

24. júla: Brandon Montour (Anaheim Ducks)

25. júla: Joel Armia (Montreal), Joel Edmundson (St. Louis Blues), Brandon Tanev (Winnipeg)

27. júla: Mark Jankowski (Calgary)

28. júla: David Rittich (Calgary), Jason Zucker (Minnesota)

29. júla: Troy Stecher (Vancouver Canucks)

30. júla: MARKO DAŇO (Winnipeg), Jimmy Vesey (New York Rangers), Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights), Garnet Hathaway (Calgary), Mackenzie Weegar (Florida Panthers)

31. júla: Brady Skjei (NY Rangers)

1. augusta: Cody Ceci (Ottawa Senators), Elias Lindholm (Calgary), Stefan Noesen (New Jersey), Gemel Smith (Dallas)

2. augusta: Miikka Salomäki (Nashville Predators), Kevin Hayes (NY Rangers)

3. augusta: Mattias Janmark (Dallas), Mark Stone (Ottawa), Taylor Leier (Philadelphia Flyers), Brock Nelson (New York Islanders)

4. augusta: Ryan Spooner (NY Rangers), Patrik Nemeth (Dallas), William Karlsson (Vegas)

Viac k témam: arbitráž, arbitrážny súd, hokej, Marko Daňo, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Marko Daňo sa dozvedel dátum arbitráže, v NHL čaká na desiatku hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2018