Marko Daňo má po údere monokel na oku, ale hlavu v poriadku

Daňo verí, že bude v poriadku aj o dva dni a v odvete proti Dánom budem môcť nastúpiť.SKALICA 28. apríla (WebNoviny.sk) – Keď v 45. min štvrtkového prípravného hokejového súboja Slovensko – Dánsko (4:3 po predĺžení) v Skalici dostal Marko Daňo od Stefana Lassena úder do hlavy a musel predčasne dolu z ľadu, v mysliach reprezentačných trénerov, ale aj fanúšikov začali víriť pochybnosti. Našťastie, iba 21-ročný útočník Winnipegu všetky čierne myšlienky zaváňajúce zranením po stretnutí zahnal do autu.

Odporúčame:

Slováci premrhali trojgólový náskok, ale Dánov porazili

„Mám monokel na oku, ale hlava je v poriadku, aj keď som dostal priamy úder. Zápas som nedohral, lebo lekári to nechceli z preventívnych dôvodov. Verím, že budem v poriadku aj o dva dni a v odvete proti Dánom budem môcť nastúpiť,“ informoval Marko Daňo novinárov a ďalej k zápasu hodnotiaco pokračoval: „Mali sme výborné presilovky, obaja Martinovia to tam pekne hádzali. Dve tretiny sme hrali ako jedno mužstvo dobre, s radosťou a strelili sme aj tri góly. Dánov sme do ničoho nepúšťali.“

Lenže, zápas mal aj tretiu tretinu a bol to iný hokej. V nej sa dovtedy nevýrazní severania trikrát strelecky presadili a muselo sa predlžovať. Slovákov napokon vykúpil strelou bez prípravy obranca Andrej Meszároš. „Koniec zápasu som nevidel, lebo som už bol v šatni. Keď sa vedie 3:0, nemali by sme súpera pustiť naspäť do stretnutia. Vo štvrtok sa takýto comeback Dánom vydaril. To by sa nemalo stávať,“ doplnil Daňo, osembodový útočník Winnipegu v tejto sezóne, ktorú v NHL začal v drese Chicaga.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016