Mariána Hossu trápi zranenie kolena, ale nemusí ísť pod nôž

Marián Hossa odohral play-off NHL pod injekciami – Chicago podľahlo St. Louis 3:4 na zápasy.CHICAGO 29. apríla (WebNoviny.sk) – Vyradením hokejistov Chicaga Blackhawks v 1. kole play-off zámorskej NHL, v ktorom obhajcovia triumfu v Stanleyho pohári stroskotali na tíme St. Louis (3:4 na zápasy), sa sezóna skončila aj pre Mariána Hossu. Skúsený útočník si ju nepredĺži účasťou na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Rusku, trápi ho totiž zranenie kolena.

Odporúčame:

Video: Oshie v konferenčnom finále NHL zostrelil ‚tučniakov‘

„Prvýkrát som si natrhol bočný väz v kolene v polovici sezóny, keď som nehral tri a pol týždňa. Keď som sa vrátil a nastúpil v pár stretnutiach, natiahol som si ho znova proti Bostonu. V play-off som hral pod injekciami,“ opísal v rozhovore pre piatkové vydanie denníka Šport svoj zdravotný stav 37-ročný krídelník, ktorý sa nemusí podrobiť chirurgickému zákroku. „Krížny väz sa zrastá sám, potrebuje voľno a cvičenia. Nemusím absolvovať operáciu.“

V súvislosti s MS bol Hossa v kontakte s generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie Róbertom Švehlom. „Debatovali sme už pred vyraďovacou časťou. Na jednej strane som sa mu poďakoval, že mi zavolali. Nečakal som to, keďže hovorili o omladení kádra. Tento krok však kvitujem,“ dodal pre Šport odchovanec trenčianskeho hokeja.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016