Manželia dobodali domnelého pedofila, dostali doživotie

Dvojica sa rozhodla muža zavraždiť, keď napísal na stránku ich dcéry na Facebooku, že sa s ňou chce stretnúť.Aachen 17. mája (WebNoviny.sk) – Súd v nemeckom meste Aachen udelil v utorok doživotné tresty manželom za to, že dobodali na smrť muža, ktorý bol podľa ich presvedčenia pedofil. Zločin spáchali po tom, ako sa muž skontaktoval cez sociálnu sieť Facebook s ich 12-ročnou dcérou. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Manželov už vlani v auguste uznali za vinných z vydierania a vraždy 29-ročného Christiana L., ktorého celé meno súd nezverejnil vzhľadom na nemecké zákony na ochranu súkromia.

Prokuratúra v Aachene v západonemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko uviedla, že dvojica sa rozhodla muža zavraždiť, keď napísal na stránku ich dcéry na Facebooku, že sa s ňou chce stretnúť.

Manželia s pomocou priateľa vylákali Christiana L. na tichú a pokojnú cestu a potom ho dobodali na smrť, uviedli prokurátori. Manželský pár najprv podal na polícii sťažnosť proti Christianovi L., ale vyšetrovatelia posúdili obvinenia proti nemu ako nepodložené a prípad zamietli.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016