‚Malý Mozart‘ Rosický po 10 rokoch končí v Arsenale

Tréner ‚kanonierov‘ Arséne Wenger potvrdil odchod trojice Tomáš Rosický, Mikel Arteta a Mathieu Flamini.LONDÝN 13. mája (WebNoviny.sk) – Tréner londýnskeho futbalového klubu FC Arsenal Arséne Wenger potvrdil, že v budúcej sezóne už nebudú členmi kádra „kanonierov“ stredopoliari Tomáš Rosický, Mikel Arteta a Mathieu Flamini.

Všetkým trom po aktuálnom ročníku vyprší platnosť kontraktov a klub im neponúkne nové. „Arsenal príde o tri veľké osobnosti,“ povedal Wenger, citoval ho portál espnfc.com. Čecha Rosického a Španiela Artetu trápili v ostatných mesiacoch zdravotné problémy a neboli pevnou súčasťou mužstva ako Francúz Flamini.

Dlhoročný kapitán českej reprezentácie Rosický končí v Arsenale po desiatich rokoch. „Myslím si, že každý ho tu miluje,“ vyhlásil francúzsky kormidelník a doplnil: „Arteta a Flamini boli výrazní lídri.“

Odchod Rosického potvrdil pre idnes.cz aj jeho agent Pavel Paska. „Tomáš bude mať 36 rokov a vedeli sme, že koniec v Arsenale raz nastane. Je to teraz. Budeme spomínať na nádherných desať rokov v jednom z najlepších klubov sveta pod jedným z najlepších trénerov,“ skonštatoval Paska a dodal: „Teraz je pre Tomáša najdôležitejšie národné mužstvo a prípadná nominácia na ME. Až potom môžeme uvažovať, čo ďalej. Do úvahy prichádza Amerika, Emiráty a premýšľame aj o návrate do Sparty (Praha, pozn.). Ale teraz je všetko predčasné.“

Arsenal v nedeľu uzavrie svoje pôsobenie v anglickej Premier League 2015/16 domácim súbojom so zostupujúcou Aston Villou, podľa Wengera jeden alebo dvaja zo spomenutého tria by mohli zasiahnuť do hry.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016