Malého chlapca na bicykli zrazilo auto, ďalšieho traktor

Leteckí záchranári z Popradu leteli na pomoc do obce Lendak (okres Kežmarok), ich pomoc tam potreboval 8-ročný chlapec, ktorého na bicykli zrazilo osobné auto.

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Traktor na ceste medzi obcami Oravské Veselé a Mútne v okrese Námestovo zrazil 15-ročného chlapca. Ako informovala hovorkyňa Air – Transport Europe Zuzana Hopjaková, k nehode privolali leteckých záchranárov zo Žiliny.

Chlapec utrpel vážne poranenia na nohách a má vnútorné poranenie brucha. Na miesto privolali aj rýchlu lekársku pomoc. Po pristáti vrtuľníka v blízkosti miesta udalosti poskytli pozemní i leteckí záchranári zranenému chlapcovi neodkladné zdravotné ošetrenie, následne ho preložili na palubu vrtuľníka a vo vážnom stave previezli do Univerzitnej nemocnice v Martine. Tam si ho prevzali lekári Kliniky detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Leteckí záchranári z Popradu leteli na pomoc do obce Lendak (okres Kežmarok), ich pomoc tam potreboval 8-ročný chlapec, ktorého na bicykli zrazilo osobné auto.

Po páde utrpelo dieťa skalpačné poranenie hlavy a ďalšie odreniny na tele. Lekárka leteckých záchranárov si zraneného chlapca prevzala do svojej starostlivosti od pozemných záchranárov. Poskytla mu ďalšie neodkladné zdravotné ošetrenie a následne bolo dieťa v stabilizovanom stave a pri vedomí letecky transportované do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach,“ informovala PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2016