Majoritný vlastník Evertonu do klubu vložil ďalších 100 miliónov libier

477874_fc everton clanokw 676x380.jpeg

21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Majiteľ anglického futbalového klubu FC Everton z Liverpoolu vložil do organizácie ďalších 100 miliónov libier, teda v prepočte približne 120 miliónov eur, aby ho podporil v týchto turbulentných časoch.

Evertonu sa v aktuálnej sezóne nedarí a pohybuje sa v druhej polovici tabuľky Premier League, aktuálne je na 16. priečke a šesť bodov ho delí od pásma zostupu. Britsko-iránsky podnikateľ Farhad Moshiri miliónovým vkladom zvýšil svoj podiel v klube na 94 percent.

„Sľubujem, že moje odhodlanie pomáhať Evertonu nekleslo,“ odkázal fanúšikom Moshiri, ktorý klub vlastní od roku 2016 a odvtedy minul viac ako 600 miliónov eur na prestupy. Klub počas ostatných rokoch rokov zaznamenal stratu spolu až 317 miliónov eur, čo ovplyvnilo možnosť nákupov hráčov v lete 2021.

Možno aj preto sa Evertonu v Premier League nedarí, čo v nedeľu stálo miesto španielskeho trénera Rafaela Beníteza. „Chápem frustráciu každého, kto miluje Everton, kvôli našej nekonzistentnej forme v ostatných sezónach,“ pokračoval majoritný vlastník klubu.

V klube aktuálne hľadajú nového hlavného kouča, počas najbližšieho víkendu v ligovom súboji proti Aston Ville tím povedie Benítezov asistent Duncan Ferguson. „Som si istý, že tímu odovzdá všetko,“ dodal Moshiri.

Viac k témam: Finančná pomoc, Investícia, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Majoritný vlastník Evertonu do klubu vložil ďalších 100 miliónov libier © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2022