Mafia, kričali stovky ľudí. Kaliňákovi ukázali červenú kartu

Za odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka sa v pondelok protestovalo aj v Žiline.ŽILINA 11. júla (WebNoviny.sk) – Približne šesťsto ľudí dvíhalo červené karty a skandovalo „mafia odstúpiť“ na pondelkovom proteste opozície na Hlinkovom námestí v Žiline. Okrem pokrikov „mafia, mafia, odstúpiť, odstúpiť“ či „do basy, do basy“ sa hodinový protest niesol v pokojnej atmosfére.

OBRAZOM: PRED BONAPARTE BOLA BONAPÁRTY PRE FICA A KALIŇÁKA

Organizátori rozdávali Žilinčanom tričká s nápisom „Fico chráni zlodejov“ a červené karty s výzvou na odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Program moderoval režisér Nikita Slovák. Študentov vyzýval, aby tričká s nápisom „Fico chráni zlodejov“ pravidelne nosili aj do školy. „Keď si to budú môcť ostatní každý deň prečítať a uvedomia si to, možno sa potom Fico polepší,“ vysvetlil.

Obrazom: Štvrtý protest za odvolanie ministra Kaliňáka

Z politikov vystúpil podpredseda SaS Jozef Mihál, poslankyňa NR SR Erika Jurinová z OĽANO-NOVA či poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár, ktorého asistent si pozrel a informoval o prevodoch na bankových účtoch Roberta Kaliňáka a exministra Jána Počiatka.

Jurinová zhodnotila, že už šesť rokov sa OĽANO snaží bojovať s korupciou a mafiou, no zatiaľ neúspešne. „Kaliňák drží Fica a Fico Kaliňáka. Je to mafia. Držia sa svojej peňaženky a dobrovoľne neodstúpia,“ dodal Mihál. Rajtár vyzýval ľudí, aby vydržali, pretože si zaslúžia zmenu. „Ľudia hlasovali vo voľbách za zmenu. Ale dostali vládu mafie,“ povedal protestujúcemu davu.

Odporúčame:

Mali by Fico a Kaliňák odstúpiť? Slováci v tom majú jasno

Video: Hádky, piskot a krik. Schôdza o Ficovi bola cirkus

Grafológovia posúdili Dankov podpis. Je podľa vás falošný?

Kusý: Bolo jasné, že schôdza o odvolávaní Fica sa zmarí

Danko je v šoku, k cirkusu v parlamente sa vyjadril aj Bugár

Odvolávanie Fica sa zmenilo na frašku, chýbali poslanci

Kaliňáka neodvolávali. ‚Hanba‘, kričali opoziční poslanci

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2016