Madonna oslávila narodeniny v hlavnom meste Kuby Havane

O Madonninej návšteve nadšene informovali kubánske štátne médiá a prostredníctvom svojho konta na Twitteri ju privítalo aj ministerstvo zahraničných vecí.

Havana 17. augusta (WebNoviny.sk) – Ďalšou svetovo uznávanou osobnosťou, ktorá navštívila Kubu, sa stala americká speváčka Madonna. Tá spolu s rodinou a priateľmi zavítala v utorok do kubánskej metropoly Havana, aby tam oslávila svoje 58. narodeniny. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Pred hotelom v historickom centre Havany, kde sa speváčka ubytovala, čakal na popovú divu dav jasajúcich fanúšikov. Niektorí z nich vyjadrili nádej, že Madonna jedného dňa vystúpi aj na Kube.

Sme nesmierne radi, že prišla,“ uviedla jedna zo speváčkiných obdivovateliek čakajúcich pred hotelom. O Madonninej návšteve nadšene informovali kubánske štátne médiá a prostredníctvom svojho konta na Twitteri ju privítalo aj ministerstvo zahraničných vecí.

Po uvoľnení vzťahov medzi Kubou a Spojenými štátmi v decembri 2014 navštívil Havanu celý rad predstaviteľov amerického politického, kultúrneho a spoločenského života vrátane prezidenta Baracka Obamu. Od návštevy prezidenta Calvina Coolidgea v roku 1928 sa Obama v marci tohto roku stal prvým úradujúcim šéfom Bieleho domu, ktorý na Kubu zavítal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016