Maďarskí extrémisti sa spojili a vyhlásili vojnu liberalizmu, prisťahovalcom a Rómom

VECSÉS 9. júla (WebNoviny.sk) – V Maďarsku sa cez víkend spojili tri krajne pravicové hnutia do spoločného subjektu, ktorého predstavitelia hovoria o snahe „o vybudovanie novej pravice“ a potrebe zastupovať „práva bieleho európskeho muža“.

Odporúčame:
Prestaňte používať Božie meno, vyzývajú slovenskí kresťania predstaviteľov Kotlebovej strany

Hnutie nazvali Sila a rozhodnosť a plánujú sa s ním podieľať na „etnickej sebaobrane“ pred utečencami a maďarskými Rómami. Stretnutie sa konalo za účasti asi 300 členov maďarských krajne pravicových zoskupení v mestečku Vecsés na okraji Budapešti.

„Musíme vyhlásiť vojnu sile, ktorá reprezentuje satanskú temnotu a ktorá spravila z Európy neobývateľné a neubrániteľné miesto. Tá sila sa volá liberalizmus. To ona zapríčinila, že ľudia strácajú svoje národné povedomie, rasovú identitu, a dokonca už aj sexuálnu identitu,“ rečnil na stretnutí Zsolt Tyirityán, vodca Armády štvancov, jedného z troch zoskupení, z ktorých nové hnutie vzniklo.

Odporúčame:
Útok maloletého riešia ako extrémizmus. O dva roky mladšiemu chlapcovi nadával a surovo ho bil

Na fotografiách na internete ho vidno často v bojovej pozícii s namierenou zbraňou, so zamaskovanými čierno odetými bojovníkmi, či v tričku neonacistickej skupiny Skrewdriver.

Hnutie Sila a rozhodnosť chce podľa Tyirityána bojovať proti „rasám tretieho sveta“, ktoré sa chcú podľa neho zmocniť Maďarska. Na stretnutí vo Vecsési vyhlásil, že ich treba konfrontovať a „poslať na smetisko dejín“.

Viac k témam: extrémizmus, Maďarsko, neonacizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarskí extrémisti sa spojili a vyhlásili vojnu liberalizmu, prisťahovalcom a Rómom © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2017