Maďarské mesto zasiahla búrka s krúpami veľkými ako orechy

Prudký nárazový vietor v Szombathely strhol strechy viacerých objektov a vyvracal stromy.Szombathely 12. júla (WebNoviny.sk) – Búrka sprevádzaná intenzívnymi zrážkami vrátane krúp veľkosti orechov a prudkým nárazovým vetrom zasiahla v utorňajších skorých večerných hodinách maďarské mesto Szombathely.

Už v prvých minútach po výčinoch počasia dostali kompetentné zložky 40 hlásení o škodách v meste a jeho okolí. Prudký nárazový vietor strhol strechy viacerých objektov, vyvracal stromy, kým voda zaplavila komunikácie a ohrozovala aj budovy, najmä však nižšie položené miesta. Informovala o tom tlačová agentúra MTI.

Odporúčame:

Teplo zráža ľudí na kolená, záchranári majú plné ruky práce

Značné množstvo zrážok, ktoré spadlo v meste, narušilo v jeho viacerých lokalitách plynulosť dopravy. Iba v sobotu zasiahla severovýchod Maďarska búrková „superbunka“ sprevádzaná takisto prudkým nárazovým vetrom a krupobitím, ktorá zanechala v oblasti značné materiálne škody.

Okolo 500 spotrebiteľov bolo v dôsledku poškodenia energetickej siete dočasne bez elektrickej energie. Hasiči mali plné ruky práce s odstraňovaním vyvrátených stromov a zlomených konárov z cestných komunikácií, ale aj s odčerpávaním vody zo zaplavených pivníc. V máji zasiahli Maďarsko prudké búrky, ktoré zanechali škody vo výške takmer 1,5 miliardy forintov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016