Maďarič demisiou podľa analytika potvrdil svoj politický kurz a odlíšil sa od ostatných smerákov

358539_img_3851 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Maďaričova demisia v súvislosti s tak závažnou kauzou, ako je vražda novinára, je gestom pre iných politikov aj úradníkov.

Povedal to pre agentúru SITA politický analytik Ján Baránek v súvislosti s dnešným vyhlásením ministra kultúry Marka Maďariča (Smer-SD) o tom, že podáva demisiu.

Osobné rozhodnutie

Maďarič tvrdí, že rozhodnutie podať demisiu je jeho osobné rozhodnutie, ako minister kultúry sa nevie ľudsky vyrovnať s tým, že za jeho pôsobenia bol zavraždený novinár.

Odporúčame:
Aktualizované: Minister kultúry Marek Maďarič podáva demisiu,

„Marek Maďarič ide v rámci politickej kultúry vyspelého sveta, aj keď nenesie priamu zodpovednosť, lebo nie je ministrom silového rezortu. Ako minister kultúry nemôže mať z titulu nezávislosti médií priamy dopad a vplyv na médiá,“ konštatoval ďalej analytik.

Výzva pre ostatných

Preto Baránek označil dôvody Maďariča, pre ktoré podáva demisiu za „gesto“. „Je to gesto – výzva pre ostatných dotknutých politikov a aj úradníkov, aby zvážili svoje zotrvanie vo funkcii a to, čo urobia v najbližších hodinách,“ konštatoval pre SITA Baránek.

Dodal, že oznámenie demisie je logickým pokračovaním Maďaričovho politického kurzu, ktorým sa odlíšil od ostatných členov vedenia Smeru. Po regionálnych voľbách v novembri 2017 sa Maďarič vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD a zostal radovým členom strany.

Viac k témam: Ján Baránek, Ján Kuciak, Marek Maďarič, Ministerstvo kultúry SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarič demisiou podľa analytika potvrdil svoj politický kurz a odlíšil sa od ostatných smerákov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018