Macron rečnil pred študentmi o budúcnosti Európy, navrhol spoločný rozpočet eurozóny

353477_emmanuel macron 3 640x420.jpg

PARÍŽ 26. septembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron navrhol, aby krajiny používajúce euro mali spoločný rozpočet, ktorý by umožnil investovať do európskych projektov a pomáhal by stabilizovať eurozónu v prípade ekonomickej krízy.

Odporúčame:
Väčšinu vo francúzskom senáte získali konzervatívci, Macronovo hnutie skončilo tretie

V prejave o budúcnosti Európy pred študentmi na univerzite Sorbonna v Paríži Macron povedal, že tento rozpočet by sa najprv mohol financovať z prísnejšieho zdaňovania internetových gigantov a z daní uvalených v súvislosti s klimatickými zmenami.

Francúzsky prezident dodal, že financie rozpočtu eurozóny by nakoniec museli prichádzať aj z národných rozpočtov členov menovej únie, napríklad z domácich firemných daní. Podľa Macrona by krajiny Európskej únie mali zdaňovať internetové giganty tam, kde zarábajú peniaze, a nie tam, kde sú registrované.

Odporúčame:
Fico zablahoželal Merkelovej k víťazstvu vo voľbách, Schulzovi želá v opozícii len to najlepšie

„Hlboko verím v túto inovatívnu ekonomiku,“ povedal francúzsky prezident, ale vyhlásil, že „musíme mať diskusiu“ o tom, aby zdaňovanie bolo spravodlivejšie.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Európska únia, Francúzsko, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron rečnil pred študentmi o budúcnosti Európy, navrhol spoločný rozpočet eurozóny © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017