Macedónsky gólman Tofiloski putuje z Liptova na Žitný ostrov

Darko Tofiloski účinkuje na Slovensku od roku 2010: po piatich sezónach v Košiciach chytal v minulej sezóne za Ružomberok.BRATISLAVA 4. júla (WebNoviny.sk) – Vedenie slovenského tímu FC DAC 1904 Dunajská Streda angažovalo do svojich radov brankára Darka Tofiloského, ktorý si naposledy obliekal dres konkurenčného fortunaligového klubu MFK Ružomberok.

Tridsaťročný macedónsky gólman (nar. 13. januára 1986) s reprezentačnými skúsenosťami podpísal v pondelok ročnú zmluvu s opciou na ďalší rok. Medzi žrďami by mal Tofiloski nahradiť Tomáša Tujvela, ktorému sa posledným júnovým dňom skončilo hosťovanie na Žitnom ostrove a vrátil sa do mužstva úradujúceho maďarského vicemajstra FC Videoton Székesfehérvár. Informácie priniesla oficiálna internetová stránka dunajskostredského klubu.

Rodák z macedónskeho Prilepu Darko Tofiloski účinkuje na Slovensku od roku 2010: po piatich sezónach v Košiciach a zostupe „východniarov“ do druhej ligy chytal v minulej sezóne za Ružomberok, vlani v lete pod Čebraťom podpísal kontrakt na jednu sezónu. V nastávajúcej sezóne bude 194 cm vysoký brankár pôsobiť v ďalšom slovenskom tíme – FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý v ročníku 2015/2016 obsadil 7. miesto vo Fortuna lige. Tofiloski, ktorý v pondelok absolvoval lekárske prehliadky a po nich sa upísal „žlto-modrým“, dosiaľ odchytal v najvyššej slovenskej súťaži dovedna 161 stretnutí.

V klube zo Žitného ostrova je to v lete už štvrtá nová akvizícia, pred ním mužstvo DAC-u posilnili maďarský obranca Gergö Kocsis, jeho krajan – krídelník Kristopher Vida a lotyšský útočník Valerijs Šabala.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016