Lucky loser Kovalík nemal šťastie, na US Open hladko prehral

Jozef Kovalík sa na US Open 2016 predstavil aj v kvalifikácii, ktorej finále prehral. Aj tak sa premiérovo pozrel do hlavnej súťaže.NEW YORK 29. augusta (WebNoviny.sk) – Premiéra slovenského tenistu Jozefa Kovalíka v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (29. augusta – 11. septembra, dotácia 46 303 400 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) netrvala dlho.

VŠETKO O US OPEN

Kovalík na dvorci Old Grandstand prehral s Kanaďanom českého pôvodu Vasekom Pospisilom za 95 minút 1:6, 3:6, 3:6. Pospisil využil prvý mečbal pri svojom podaní víťazným volejom z forhendovej strany.

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa US Open

Zverenec Borisa Borgulu Kovalík bol piatym slovenským tenistom, ktorý v pondelok vstúpil do hlavnej súťaže vo dvojhre v New Yorku a ani jeden nepostúpil do 2. kola. Pred Kovalíkom neuspeli Martin Kližan, Lukáš Lacko, Karolína Schmiedlová aj Kristína Kučová. Poslednou slovenskou zástupkyňou v 1. kole singlovej súťaže je Dominika Cibulková.

Odporúčame:

Cibulková potešila, dostala sa do druhého kola US Open

Schmiedlová sa rozlúčila s dvojhrou na US Open v prvom kole

Lacko mal sľubný náskok, ale po skreči na US Open končí

Kučová na US Open neprekvapila, vyradila ju Petkovicová

Kližan vo dvojhre na US Open skončil, nestačil Južnému

Kovalík sa na US Open 2016 predstavil aj v kvalifikácii. Dvadsaťtriročný Bratislavčan síce ako pätnásty nasadený prehral vo finále kvalifikácie za 132 minút 6:7 (5), 5:7 so švajčiarskou dvadsaťsedmičkou „pavúka“ Marcom Chiudinellim, v hlavnej súťaži však napokon nastúpil ako tzv. lucky loser.

Za účasť medzi 128 hráčmi si pripísal prémiu 43 313 USD a 26 bodov do rebríčka. V ňom mu pred US Open patrila 125. priečka, iba dve miesta za jeho osobným maximom. Predtým štartoval v „main draw“ na grandslamovom turnaji raz: v januári na melbournských Australian Open podľahol Argentínčanovi Marcovi Trungellitimu 4:6, 6:7 (1), 5:7.

Daviscupový reprezentant SR Kovalík hral v lokalite Flushing Meadows medzi seniormi druhýkrát. Vlani v 1. kole kvalifikácie nestačil na Francúza Davida Gueza (4:6, 4:6).

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Vasek Pospisil (Kan.) – Jozef Kovalík (SR) 6:1, 6:3, 6:3 za 95 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. augusta 2016