Loď Lifeline s migrantmi naďalej zostáva na otvorenom mori, počasie sa pritom zhoršuje

379517_italy_europe_migrants_79104 e1fe609c5ce54035a6105d2ea822b7ba 676x449.jpg

SOLÚN 27. júna (WebNoviny.sk) – Loď nemeckej mimovládnej organizácie Mission Lifeline s viac ako 200 migrantmi, ktorá sa už od štvrtka nachádza v Stredozemnom mori, naďalej nemôže zakotviť, pretože európske štáty sa nedokážu dohodnúť na prerozdelení utečencov.

Hovorca organizácie Axel Steier pritom v stredu upozornil, že počasie na mori sa zhoršuje a niektorí zo zachránených na tom nie sú zdravotne dobre.

Odporúčame:
Loď s vyše dvesto migrantmi by mala zakotviť na Malte, Francúzsko si ich zrejme tiež rozdelí

Taliansko v utorok informovalo, že v súvislosti s loďou dosiahli dohodu, ktorej súčasťou je aj prijatie niekoľkých migrantov z ich strany, a plavidlo by malo zakotviť na Malte. Migrantov si mali okrem spomenutých rozdeliť aj Francúzsko, Portugalsko a Španielsko.

Malta však neskôr naznačila, že ešte nedosiahla širšiu dohodu so štátmi Európskej únie, o ktorú sa snažila, pričom s rozdelením si migrantov súhlasili len štyri krajiny. O zablokovanie dohody sa podľa Steiera postaral nemecký minister vnútra.

Viac k témam: Európska únia, Francúzsko, loď Lifeline, Malta, migranti, nelegálna migrácia, Portugalsko, Španielsko, Stredozemné more, Taliansko, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Loď Lifeline s migrantmi naďalej zostáva na otvorenom mori, počasie sa pritom zhoršuje © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júna 2018