Lipšic prehovoril o smrteľnej nehode, chce pomôcť pozostalým

Daniel Lipšic v pondelok večer zrazil 72-ročného chodca, ktorý v nemocnici zraneniam podľahol.BRATISLAVA 20. septembra (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR Daniel Lipšic dnes vyhlásil, že vždy bol zástancom toho, aby zákon platil pre každého.

„Pre mňa je teraz absolútna priorita pomôcť pozostalým a spolupracovať s vyšetrovateľom,“ povedal v utorok Lipšic novinárom na otázku, či uvažoval o vzdaní sa poslaneckého mandátu. Lipšic priznal, že v minulosti mal dopravné priestupky, za ktoré zaplatil pokuty. Naposledy to bolo v Košiciach za prekročenie rýchlosti.

Lipšicovi je veľmi ľúto, čo sa pondelok večer stalo. „Už včera (v pondelok, pozn. SITA) som synovi zosnulého pána vyjadril ľútosť a poprosil ho, aby ospravedlnenie tlmočil celej rodiny,“ uviedol. Zároveň ponúkol pomoc, ktorá bude v jeho silách. Aj dnes komunikoval so synmi zosnulého muža.

Odporúčame:

Lipšic zrazil muža, ten po prevoze do nemocnice zomrel

Matovič sa na Facebooku vyjadril k nehode, zastal sa Lipšica

Lipšic sa v pondelok večer vracal domov z nákupného centra, kde v papiernictve nakupoval nové šanóny, pretože ako advokátovi mu pribúdajú nové prípady.

„Išiel som približne 50-kilometrovou rýchlosťou za hodinu. Zosnulý mal tmavé oblečenie, zbadal som ho v poslednej chvíli. Zrážke som nevedel zabrániť,“ povedal Lipšic. Zároveň popísal, že okamžite po nehode zastal a pribehol k zranenému. Ten bol pri vedomí, mal otvorené oči, hmatateľný pulz, ale nekomunikoval. Podľa inštrukcií záchranky mu poskytol prvú pomoc. „Po pár minútach mi už pomáhali dvaja okoloidúci, ktorý mali lepšiu lekárničku ako ja. Krátko nato prišli záchranári,“ konštatoval.

Po príchode policajtov sa Lipšic podrobil dvom dychovým skúškam a požiadal aj o krvnú skúšku na alkohol. Všetko s negatívnym výsledkom. „Počas jazdy som nepoužíval mobil. Polícia to vie zistiť z výpisov z mobilu. Znalec urobil fotodokumentáciu a s použitím figurantov zisťoval, či je možné spozorovať chodca v tmavom oblečení. Závery budú súčasťou vyšetrovacieho spisu,“ popísal Lipšic.

Lipšic ako minister spravodlivosti podával mimoriadne opravné prostriedky voči vodičom, ktorí viackrát porušili závažne a viacnásobne dopravné predpisy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016