Lindsey Vonnová nechce byť sentimentálna, čaká ju posledný olympijský zjazd a chce zlato

368029_lindsey vonnova 1 676x493.jpg

ČONGSON 20. februára (WebNoviny.sk) – Američanka Lindsey Vonnová verí, že získa svoju druhú zlatú medailu na zimných olympijských hrách v najrýchlejších pretekoch – v zjazde. Disciplínu vyhrala na ZOH 2010 vo Vancouveri, Hry 2014 v Soči pre zranenie vynechala. Podľa vlastných slov v Kórejskej republike súťaží na svojej poslednej olympiáde.

„Snažím sa nemyslieť na to, že to je môj posledný olympijský zjazd. Iba sa koncentrujem na moment, práve tu a práve teraz. Myslím, že neskôr si uvedomím, ako veľmi som si to užila a ako to urobili pre mňa kolegyne a moji tréneri mimoriadnym,“ povedala americká zjazdová lyžiarka Lindsey Vonnová pred stredajšími pretekmi.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

„Teraz nemôžete byť príliš sentimentálny, pretože ešte musím pretekať. Musím byť stále koncentrovaná. Potom budem spomínať,“ dodala fenomenálna lyžiarka.

Zdravotne je v úplnom v poriadku. „Všetko je skvelé. Cítim sa fantasticky,“ povedala s úsmevom a dodala: „Ako 33-ročná!“ Preteky v super G jej v Čongsone nevyšli a skončila až na šiestej pozícii spolu s Taliankou Federicou Brignoneovou. V posledných dňoch sa však v tréningoch ukazuje veľmi dobre a zostáva hlavnou favoritkou na víťazstvo v zjazde.

Odporúčame:
Lindsey Vonnová reaguje na kritiku a útoky, ktoré sa objavili na jej adresu na sociálnych sieťach

Viac k témam: Lindsey Vonnova, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Lindsey Vonnová nechce byť sentimentálna, čaká ju posledný olympijský zjazd a chce zlato © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2018