Lídri NATO a EÚ podpísali vo Varšave historickú dohodu

Historická dohoda dáva nový impulz partnerstvu medzi EÚ a NATO v boji proti hybridnej vojne, kybernetickým útokom a vlne nelegálnych migrantov.

Varšava 8. júla (WebNoviny.sk) – Lídri NATO a EÚ dnes vo Varšave podpísali dohodu o prehĺbení vzájomnej spolupráce. Táto historická dohoda bola podpísaná ešte pred dopoludňajším začatím vrcholného summitu NATO.

Dokument, ktorý je „prejavom jednoty Západu čeliacemu hrozbám z Východu a Juhu„, podpísal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, predseda Európskej rady Donald Tusk a šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Stoltenberg uviedol, že ide o historickú dohodu, ktorá dáva nový impulz partnerstvu medzi EÚ a NATO v boji proti hybridnej vojne, kybernetickým útokom a vlne nelegálnych migrantov.

Podľa Tuska dnes podpísaná dohoda by mala napraviť dojem, ktorý niekedy vzniká – akoby vojenská aliancia NATO a politický a ekonomický blok EÚ žili na rozličných planétach, a nepôsobili v jednom meste. Agentúra AP pripomenula, že sídlami oboch organizácií je belgický Brusel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2016