Libra voči doláru klesla na nové 31-ročné minimum

Počas stredajšieho ázijského obchodovania britská mena klesla až na 1,2798 USD/GBP. Od referenda o odchode Británie z Európskej únie tak stratila približne 14 percent.

BRATISLAVA 6. júla (WebNoviny.sk) – Britská libra počas ázijského obchodovania v stredu klesla na nové rekordné minimum, keďže obavy z britského odhlasovania odchodu krajiny z Európskej únie naďalej nepriaznivo vplývajú na dôveru investorov.

Britská mena klesla až na 1,2798 USD/GBP, čiže na nové 31-ročné dno. Neskôr sa mierne zotavila na 1,2929 USD/GBP. Oproti úrovni 1,50 USD/GBP, na ktorú sa vyšplhala pred zverejnením výsledkov referenda, tak libra doteraz stratila približne 14 percent. Informoval o tom portál bbc.com.

VŠETKO O BREXITE

Dôveru investorov v utorok ešte viac podkopalo utorkové upozornenie Bank of England, že niektoré riziká, ktoré identifikovala v súvislosti s brexitom, sa už objavili. Odhlasovanie brexitu pred dvoma týždňami znížilo hodnotu globálnych akciových trhov o bilióny dolárov, dodáva bbc.com.

Investori čelia ďalšej neistote, keďže britský premiér David Cameron, ktorý viedol kampaň za zotrvanie Veľkej Británie v Európskej únii, ohlásil svoju rezignáciu. Výsledkom sú rozsiahle nákupy vládnych dlhopisov niektorých krajín, ktoré sú považované za bezpečnú investíciu. Patria k ním desaťročné americké, britské, švajčiarske a nemecké dlhopisy, ktorých výnosy klesli na rekordné minimá alebo k ich blízkosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016