Liam Gallagher vydá na budúci rok sólo album

Nahrávka 43-ročného muzikanta vyjde pod labelom Warner Bros Records.

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník Liam Gallagher vydá na budúci rok debutový sólový album.

Informáciu potvrdil Phil Christie, riaditeľ hudobného vydavateľstva Warner Bros Records vo Veľkej Británii, s ktorým 43-ročný hudobník podpísal nahrávaciu zmluvu.

Liam je jeden z velikánov – geniálny, osobitý a podmanivý. Album, na ktorom momentálne pracuje, je veľký, odvážny, od srdca,“ povedal zástupca labelu, pod ktorým nahrávajú aj Biffy Clyro, Muse, Foals či Royal Blood. Názov nahrávky ani jej presný dátum vydania zatiaľ nie je známy.

Novú spoluprácu oznámil aj samotný interpret, ktorý sa vyjadril, že sa teší na hudbu, ktorá z nej vznikne. Ako však uviedol v rozhovore pre magazín Q, neplánuje ňou odštartovať sólovú kariéru. „Nezačínam sólovú kariéru. Každý by to mal vedieť. Mám len desať, jedenásť piesní, ktoré som napísal a sú vhodné na nahrávanie. Majú štýl, postoj, melódie sú super a texty neskutočne vtipné,“ povedal bývalý líder kapiel Oasis a Beady Eye. Na nahrávke sa podľa jeho slov podieľajú aj ďalší dvaja muzikanti. „Jeden z nich je multiinštrumentalista a dokáže hrať na čokoľvek. Nie, že by na tieto skladby bolo potrebné veľa. Jedna akustická gitara, jedna elektrická, bicie a klávesy. Nahrali sme demá niektorých piesní,“ vysvetlil.

Liam Gallagher sa preslávil ako spevák spomínanej kapely Oasis, s ktorou vydal albumy Definitely Maybe (1994), (What’s The Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don’t Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008).

Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi ním a jeho starším bratom Noelom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu. Noel následne založil kapelu Noel Gallagher’s High Flying Birds, Liam s ostatnými členmi Oasis zas skupinu Beady Eye, ktorá stihla uviesť na trh dve štúdiovky – Different Gear, Still Speeding (2011) a BE (2013), no predvlani v októbri ukončila činnosť.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016