Levočská nemocnica začne s odberom krvi aj v Kežmarku

393832_krv_2 676x451.jpg

POPRAD 21. novembra (WebNoviny.sk) – Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča rozširuje pôsobnosť svojej mobilnej odberovej jednotky okrem okresu Spišská Nová Ves aj na okres Kežmarok.

Odbery krvi budú pravidelne minimálne raz do týždňa v pondelok v odberovom centre v priestoroch ambulantnej pohotovostnej služby. Prvý odber sa uskutoční v piatok 23. novembra od 8:00 do 11:00.

Zásobovanie nemocnice v Kežmarku

Hlavným cieľom zriadenia odberového centra pre mobilnú odberovú jednotku v meste Kežmarok je podľa primára oddelenia hematologicko-transfúzneho oddelenia Rastislava Osifa zlepšiť plynulosť zásobovania Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku krvnými výrobkami.

Krv tunajších darcov sa tak bude využívať predovšetkým pre liečbu a záchranu životov pacientov zo spádového regiónu okresu Kežmarok.

Získanie nových darcov

Pravidelné odbery krvi v meste Kežmarok majú ambíciu podchytiť súčasných darcov, ktorí musia dochádzať darovať krv do iných odberových centier v okolí, no predovšetkým ide tiež o získanie nových darcov, ktorí krv ešte nedarovali,“ dodal Osif.

Získaná krv v Kežmarku sa bude spracovávať na transfúznom úseku v levočskej nemocnici. Následne sa budú hotové transfúzne prípravky distribuovať do krvnej banky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v prospech jej pacientov.

Viac k témam: darovanie krvi, všeobecné nemocnice
Zdroj: Webnoviny.sk – Levočská nemocnica začne s odberom krvi aj v Kežmarku © SITA Všetky práva vyhradené.

21. novembra 2018